2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i montaż pompy ciepła w budynku Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż pomp ciepła wraz z niezbędną infrastrukturą dla Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. 1.1. Zamówienie obejmuje wykonanie robót montażowych, hydraulicznych, elektrycznych oraz integracja systemu z istniejącą instalacją fotowoltaiczną i centralnego ogrzewania w tym:: 1) Zakup i montaż pompy ciepła powietrze-woda o mocy 17,4 kW– 3 szt., 2) zakup i montaż automatyki kaskadowej – 1 szt., 3) zakup i montaż zasobnika ciepłej wody użytkowej – 2 szt., 4) zakup i montaż zbiornika buforowego – 1 szt., 5) zakup i montaż grzałki zanurzeniowej – 1 szt., 6) zakup i montaż grzałki do zasobnika c.w.u. – 2 szt., 7) zakup i montaż konsoli montażowej – 3 szt., 8) zakup i montaż zaworu trójdrogowego mosiężnego – 3 szt. 9) zakup i montaż siłownika do zaworu – 3 szt., 10) zakup i montaż pompy obiegowej elektronicznej – 3 szt., 11) zakup i montaż czujnika temperatury – 5 szt. 1.2. Zamówienie obejmuje integrację systemu z istniejącą instalacją centralnego ogrzewania – kotłownią gazową. Wykonawca wykona wszystkie niezbędne prace przygotowawcze (np. wykonanie fundamentów). 1.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ. 2. PRZEDSIĘWZIĘCIE PN. „Zakup i montaż pompy ciepła w budynku Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie” DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W POZNANIU W FORMIE DOTACJI W KWOCIE 291 733,61 ZŁ. 3. Zamawiający wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej: 1) złożenie oferty musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej, 2) miejsce wizji lokalnej: Dom Pomocy Społecznej w Rzadkowie, ul. Szybowników 50, Rzadkowo, 64-810 Kaczory, 3) odbycie wizji lokalnej jest możliwe po wcześniejszym ustaleniu terminu, w dniach: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00, 4) w celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się z Panią Ewą Barteczka, tel. 536 596 146 lub poprzez e-mail: sekretariat@dpsrzadkowo.pl. Z przeprowadzonej wizji lokalnej zostanie sporządzona informacja z odbycia wizji lokalnej – wzór stanowi Załącznik nr 8 do SWZ, 5) złożenie oferty bez odbycia wizji lokalnej skutkuje odrzuceniem oferty. 4. W celu potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego w Załączniku 3 do SWZ Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowego środka dowodowego: dokument potwierdzający spełnienie parametrów pompy ciepła określonych w specyfikacji technicznej np. karta techniczna, etykieta energetyczna, certyfikaty lub deklaracja producenta pompy. Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 5. Okres gwarancji oraz rękojmi za wady na przedmiot zamówienia: min. 5 lat. Okres gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z pkt. 16 SWZ. 6. Określone w SWZ i Załączniku nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia są wymaganiami minimalnymi. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przedmiotu zamówienia o lepszych parametrach. 7. Dostarczony sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany i nieeksponowany na wystawach lub imprezach targowych, musi spełniać wymogi Zamawiającego określone w Załączniku nr 3 do SWZ. Przedmiot zamówienia musi być sprawny technicznie, kompletny i gotowy do pracy. Do dostarczonego sprzętu muszą być dołączone stosowne dokumenty/certyfikaty świadczące o spełnieniu wszystkich stosownych norm i wytycznych, których w/w przedmiot zamówienia powinien spełniać przed dopuszczeniem go do użytkowania oraz karty gwarancyjne, instrukcje obsługi w języku polskim – jeśli sprzęt je posiada. 8. Jeżeli w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia znajdują się nazwy producentów służą one do określenia pożądanego standardu realizacji zamówienia. Wykonawca może zaoferować równoważny przedmiot zamówienia odpowiadający co najmniej parametrom wskazanego sprzętu. 9. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza równoważne normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych. 10. Wykonawca zobowiązuje się ponieść koszty transportu, rozładunku i ubezpieczenia do chwili odbioru. 11. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie naruszenia prawa i szkody, które mogą zaistnieć w związku z realizacją zamówienia. 12. Wykonawca winien dysponować kierownikiem robót sanitarnych. Dane kierownika wybrany Wykonawca przekaże Zamawiającemu przed zawarciem umowy. 13. Zamawiający nie określa wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.
Vorherige Bekanntmachung: 463503-2026
Interne Kennung: WZP.272.34.2026.II
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42511110 Wärmepumpen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
5. Los
Los: LOT-0001