582382-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reinigungs- und Hygienedienste – Achiziționarea serviciilor de curățenie pentru birouri și spații conexe ale sediilor MDLPA pentru perioada 01.01.2025 -31.12.2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziționarea serviciilor de curățenie pentru birouri și spații conexe ale sediilor MDLPA pentru perioada 01.01.2025 -31.12.2027
Beschreibung: Procedura de achiziție publică se va finaliza prin încheierea unui ACORD-CADRU de servicii, cu o durată de 36 de luni, în perioada 01.01.2025 – 31.12.2027, cu maxim 3 operatori economici. Atribuirea contractelor subsecvente se va face fără reluarea competiției, în funcție de necesitățile Autorității Contractante și de banii alocați cu această destinație. Valoarea maximă estimată a acordului-cadru este de 2.748.281,36 lei fără TVA, respectiv 3.270.454,82 lei cu TVA. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent ce se anticipează a fi atribuit pe durata acordului-cadru este de 916.272 lei fără TVA respectiv 1.090.363,68 lei cu TVA Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent ce se anticipeaza a fi atribuit pe durata acordului-cadru este de 76.356 lei fără TVA, 90.863,64 lei cu TVA inclus. Se preconizează că pe durata acordului-cadru se vor încheia aproximativ 20 contracte subsecvente, fiecare având o durată estimată de implementare cuprinsa intre minim 1 lună și maxim 12 luni. Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari cu privire la documentatia de atribuire: cu 17 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor . In conformitate cu prevederile art.161 din Legea 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 12 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.
Interne Kennung: 26369185/5S/2024/BS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Procedura de achiziție publică se va finaliza prin încheierea unui ACORD-CADRU de servicii, cu o durată de 36 de luni, în perioada 01.01.2025 – 31.12.2027, cu maxim 3 operatori economici. Atribuirea contractelor subsecvente se va face fără reluarea competiției, în funcție de necesitățile Autorității Contractante și de banii alocați cu această destinație. Valoarea maximă estimată a acordului-cadru este de 2.748.281,36 lei fără TVA, respectiv 3.270.454,82 lei cu TVA. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent ce se anticipează a fi atribuit pe durata acordului-cadru este de 916.272 lei fără TVA respectiv 1.090.363,68 lei cu TVA Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent ce se anticipeaza a fi atribuit pe durata acordului-cadru este de 76.356 lei fără TVA, 90.863,64 lei cu TVA inclus. Se preconizează că pe durata acordului-cadru se vor încheia aproximativ 20 contracte subsecvente, fiecare având o durată estimată de implementare cuprinsa intre minim 1 lună și maxim 12 luni.
Interne Kennung: 1