582468-2026 - Wettbewerb
Schweden – Überwachung von Alarmanlagen – NDS T-337B Larmtjänster
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: NDS T-337B Larmtjänster
Beschreibung: Syftet med upphandlingen är att avvärja försök till intrång, inbrott eller skadegörelse med hjälp av larmtjänster för byggområden i Norra Djurgårdsstaden och att rapportera till utryckande väktare som upphandlas via annat avtal. Notera att motsvarande upphandling annonserats 2026-04-17 och att tidigare anbudssökande inte behöver skicka in en ny ansökan.
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: NDS T-337B Larmtjänster