See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru privind „Achiziție de plante pentru amenajările peisagistice” - 5 Loturi
Beschreibung: Obiectul acordului cadru îl reprezintă „Achiziție de plante pentru amenajările peisagistice””împărțite pe 5 loturi, respectiv: LOT 1 – Plante anuale și bienale LOT 2 – Butași de crizanteme și bulbi LOT 3 – Arbori LOT 4 – Arbuști LOT 5 – Plante perene Acordul cadru se va incheia pe o perioada de 24 luni, urmând a se incheia în cadrul acordului cadru minim 2, maxim 8 contracte subsecvente. Valoarea estimata pentru acordurile cadru este de 3.166.400 lei (fără TVA) împărțită pe 5 loturi astfel: LOT 1 – Plante anuale și bienale- 1.211.400,00 lei (fără TVA) LOT 2 – Butași de crizanteme și bulbi- 185.000,00 lei (fără TVA) LOT 3 – Arbori- 307.500,00 lei (fără TVA) LOT 4 – Arbuști- 907.500,00 lei (fără TVA) LOT 5 – Plante perene- 555.000,00 lei (fără TVA) În aplicarea dispozițiilor art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016, coroborat cu art. 103 alin. (1) și (2) din HG 395/2016, să se stabilească următoarele termene cu privire la solicitările de clarificări: a) termenul limita de primire a solicitărilor de clarificări: 18 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor; b) termenul în care autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și concret la toate solicitările de clarificări: 12 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4278337_2023_PAAPD1493037
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03121100 Lebende Pflanzen, Knollen, Wurzeln, Stecklinge und Pfropfreiser
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 – Plante anuale și bienale
Beschreibung: Pentru Lot I – plante anuale si bienale estimăm următoarele valori: acord cadru minim - 420,80 lei (fără TVA) acord cadru maxim - 1.211.400 lei (fără TVA) - contract subsecvent minim - 420,80 lei (fără TVA) - contract subsecvent maxim - 726.840 lei (fără TVA) Cantitățile și tipurile de plante estimate pentru a fi livrate în cadrul acordului cadru sunt următoarele: Acord cadru: Viola sp. - cantitate minimă 100 buc; cantitate maximă 42.000 buc Primula sp- cantitate minimă 2 buc; cantitate maximă 15.000 buc Bellis perennis - cantitate minimă 0 buc; cantitate maximă 15.000 buc Myosotis sp- cantitate minimă 2 buc; cantitate maximă 15.000 buc Tagetes erecta -cantitate minimă 2buc; cantitate maximă 42.000 buc Petunia sp.-cantitate minimă 2 buc; cantitate maximă 42.000 buc Begonia sp. -cantitate minimă 2 buc; cantitate maximă 20.000 buc Pelargonium sp. -cantitate minimă 2 buc cantitate maximă 20.000 buc Zinia elegans -cantitate minimă 2 buc; cantitate maximă 30.000 buc Catharanthus roseus -cantitate minimă 2 buc; cantitate maximă 20.000 buc Coleus x hybridus -cantitate minimă 2 buc; cantitate maximă 15.000 buc Gazania splendens -cantitate minimă 2 buc; cantitate maximă 20.000 buc Lobelia -cantitate minimă 2 buc; cantitate maximă 15.000 buc Petunia cascadia/surfinia -cantitate minimă 2 buc; cantitate maximă 5.000 buc Catharanthus roseus Mediterranean (Vinca curgatoare) -cantitate minimă 2buc; cantitate maximă 5.000 buc Pellargonium peltatum (mușcate tiroleze) -cantitate minimă 2 buc; cantitate maximă 5.000 buc
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 - Butași crizanteme și bulbi
Beschreibung: Pentru Lotul II butași crizanteme și bulbi estimăm următoarele valori: -acord cadru minim - 1.650,00 lei fără TVA -acord cadru maxim - 185.000,00 lei fără TVA -contract subsecvent minim - 1.650,00 lei fără TVA -contract subsecvent maxim - 111.000,00 lei fără TVA Numărul minim de contracte: 2 Numărul maxim de contracte: 8 S-au estimat următoarele cantități minime/maxime pentru contracte subsecvente/acorduri cadru: 1. Chrysanthemum sp. PAMPLONA JOGGER: cantitate minimă acord cadru 500 buc; cantitate maximă acord cadru 20.000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 12.000 buc 2. Lalele – Tulipa sp.: cantitate minimă acord cadru 500 buc; cantitate maximă acord cadru 60.000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 36.000 buc 3. Narcise – Narcissus sp.: cantitate minimă acord cadru 100 buc; cantitate maximă acord cadru 20.000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 12.000 buc 4. Hiacinte – Hiacint sp.: cantitate minimă acord cadru 0 buc; cantitate maximă acord cadru 10.000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 6000 buc
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 -Arbori
Beschreibung: Pentru Lotul III Arbori, estimăm următoarele valori: -acord cadru minim - 9.100,00 lei fără TVA -acord cadru maxim - 307.500,00 lei fără TVA -contract subsecvent minim - 9.100,00 lei fără TVA -contract subsecvent maxim - 184.500 lei fără TVA Numărul minim de contracte: 2 Numărul maxim de contracte: 8 S-au estimat următoarele cantități minime/maxime pentru contracte subsecvente/acorduri cadru: Abies concolor: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 50 buc; cantitate maximă contract subsecvent 30 buc Ginkgo biloba: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 50 buc; cantitate maximă contract subsecvent 30 buc Larix kaempferi: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 50 buc; cantitate maximă contract subsecvent 30 buc Picea pungens 'Glauca': cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 50 buc; cantitate maximă contract subsecvent 30 buc Picea omorika: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 50 buc; cantitate maximă contract subsecvent 30 buc Pinus nigra: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 50 buc; cantitate maximă contract subsecvent 30 buc Acer platanoides globosum: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 100 buc; cantitate maximă contract subsecvent 60 buc Acer platanoides 'Royal Red: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 50 buc; cantitate maximă contract subsecvent 30 buc Bendula pendula: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 50 buc; cantitate maximă contract subsecvent 30 buc Catalpa bignonioides Nana: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 100 buc; cantitate maximă contract subsecvent 60 buc Platanus acerifolia: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 50 buc; cantitate maximă contract subsecvent 30 buc Prunus serrulata Kanzan: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 100 buc; cantitate maximă contract subsecvent 60 buc Prunus serrulata Royal Burgundy: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 50 buc; cantitate maximă contract subsecvent 30 buc Pyrrus calleryana Chanticleer: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 100 buc; cantitate maximă contract subsecvent 60 buc Robinia pseudoacacia Umbraculifera: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 100 buc; cantitate maximă contract subsecvent 60 buc
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 03452000 Bäume
Los: LOT-0004
Titel: Lot 4 Arbuști
Beschreibung: Pentru Lotul IV Arbuști, estimăm următoarele valori: -acord cadru minim - 1.488 lei fără TVA -acord cadru maxim - 907.500,00 lei fără TVA -contract subsecvent minim - 1.488,00 lei fără TVA -contract subsecvent maxim - 544.500 lei fără TVA Numărul minim de contracte: 2 Numărul maxim de contracte: 8 S-au estimat următoarele cantități minime/maxime pentru contracte subsecvente/acorduri cadru: Berberis sp.: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 2.000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 1200 buc Berberis sp.: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 4.000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 2400 buc Berberis sp.: cantitate minimă acord cadru 0 buc; cantitate maximă acord cadru 2.00 buc; cantitate maximă contract subsecvent 120 buc Buddleja davidii: cantitate minimă acord cadru 0 buc; cantitate maximă acord cadru 200 buc; cantitate maximă contract subsecvent 120 buc Buddleja davidii: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 1.000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 600 buc Cornus alba: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 200 buc; cantitate maximă contract subsecvent 120 buc Cotoneaster dammeri: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 1.000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 600 buc Cotoneaster horizontalis: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 1.000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 600 buc Deutzia sp.: cantitate minimă acord cadru 0 buc; cantitate maximă acord cadru 500 buc; cantitate maximă contract subsecvent 300 buc Euonymus fortunei: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 1000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 600 buc Euonymus fortunei: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 1000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 600 buc Forsythia sp.: cantitate minimă acord cadru 0 buc; cantitate maximă acord cadru 200 buc; cantitate maximă contract subsecvent 120 buc Fortysthia viridissima: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 1000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 600 buc Hedera helix: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru: 500 buc; cantitate maximă contract subsecvent 300 buc Hydrangea arborescens: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 200 buc; cantitate maximă contract subsecvent 120 buc Lonicera pileata: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 2.000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 1200 buc Mahonia: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 200 buc; cantitate maximă contract subsecvent 120 buc Physocarpus opulifolius: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 500 buc; cantitate maximă contract subsecvent 300 buc Potentilla fruticosa: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 500 buc; cantitate maximă contract subsecvent 300 buc Pyrracantha sp.: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 200 buc; cantitate maximă contract subsecvent 120 buc Rosa: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 2000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 1200 buc Rosa: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 4000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 2400 buc Spiraea vanhouttei: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 4000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 2400 buc Syringa meyeri: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 500 buc; cantitate maximă contract subsecvent 300 buc Weigela floribunda: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 200 buc; maximă contract subsecvent 120 buc Weigela floribunda: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 500 buc; maximă contract subsecvent 300 buc Abies balsamea: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 200 buc; maximă contract subsecvent 120 buc Juniperus conferta: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 2000 buc; maximă contract subsecvent 1200 buc Juniperus horizontalis: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 500 buc; maximă contract subsecvent 300 buc Pinus mugo var pumilo: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 500 buc; maximă contract subsecvent 300 buc Taxus sp.: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 200 buc; maximă contract subsecvent 120 buc Thuja occidentalis: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 2000 buc; maximă contract subsecvent 1200 buc Picea glauca: cantitate minimă acord cadru 0 buc; cantitate maximă acord cadru 50 buc; maximă contract subsecvent 30 buc
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 03451300 Sträucher
Los: LOT-0005
Titel: Lot 5 Perene
Beschreibung: Pentru Lotul V plante perene, estimăm următoarele valori: -acord cadru minim - 480 lei fără TVA -acord cadru maxim - 555.000,00 lei fără TVA -contract subsecvent minim - 480,00 lei fără TVA -contract subsecvent maxim - 333.000 lei fără TVA Numărul minim de contracte: 2 Numărul maxim de contracte: 8 S-au estimat următoarele cantități minime/maxime pentru contracte subsecvente/acorduri cadru: Armeria maritima: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 500 buc; cantitate maximă contract subsecvent 300 buc Aster dumosus : cantitate minimă acord cadru 0 buc; cantitate maximă acord cadru 500 buc; cantitate maximă contract subsecvent 300 buc Astilbe chinensis : cantitate minimă acord cadru 0 buc; cantitate maximă acord cadru 1000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 600 buc Astilbe chinensis : cantitate minimă acord cadru 0 buc; cantitate maximă acord cadru 1000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 600 buc Astilbe x arendsii : cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 1000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 600 buc Astilbe x arendsii Showstar : cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 1000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 600 buc Bergenia coridfolia : cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 3000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 1800 buc Cerastium tomentosum : cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 500 buc; cantitate maximă contract subsecvent 3000 buc Convallaria majus : cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 2000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 1200 buc Echinacea purpurea : cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 1000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 600 buc Erica Carnea : cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 2000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 1200 buc Gaillardia aristata : cantitate minimă acord cadru 0 buc; cantitate maximă acord cadru 1000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 600 buc Geranium cantabrigense 'Cambridge': cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 4000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 2400 buc Hemerocalis sp.: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 2000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 1200 buc Hemerocalis : cantitate minimă acord cadru 0 buc; cantitate maximă acord cadru 1000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 600 buc Heuchera sp. : cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 2000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 1200 buc Hosta sp.: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 3000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 1800 buc Lavandula angustifolia : cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 2000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 1200 buc Lychnis viscaria : cantitate minimă acord cadru 0 buc; cantitate maximă acord cadru 1000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 600 buc Pachysandra terminalis: cantitate minimă acord cadru 0 buc; cantitate maximă acord cadru 2000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 1200 buc Rudbeckia fulgida Goldstrum : cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 1000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 600 buc Salvia nemorosa: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 2000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 1200 buc Sedum spectabile: cantitate minimă acord cadru 2 buc; cantitate maximă acord cadru 1000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 600 buc Veronica spicata : cantitate minimă acord cadru 0 buc; cantitate maximă acord cadru 1000 buc; cantitate maximă contract subsecvent 600 buc Yucca filamentosa : cantitate minimă acord cadru 0 buc; cantitate maximă acord cadru 500 buc; cantitate maximă contract subsecvent 300 buc
Interne Kennung: 5