582486-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Medizinische Geräte – Furnizare echipamente medicale în cadrul Programului național de investiții în infrastructura de sănătate, aferent țintei 377, componenta 12 – Sănătate finanțate din cadrul Planului național de redresare și reziliență (PNRR)
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare echipamente medicale în cadrul Programului național de investiții în infrastructura de sănătate, aferent țintei 377, componenta 12 – Sănătate finanțate din cadrul Planului național de redresare și reziliență (PNRR)
Beschreibung: Autoritatea contractanta organizatoare Spitalul Judetean de Urgenta Bistrita intenționează să achiziționeze echipamente medicale în cadrul Programului național de investiții în infrastructura de sănătate, aferent țintei 377, componenta 12 – Sănătate finanțate din cadrul Planului național de redresare și reziliență (PNRR) prin procedura de licitație deschisă defalcată pe 6 loturi prin atribuirea de contracte de achiziție publică de furnizare produse pentru fiecare lot în parte: LOT 1 - Sistem automat de colorare pentru imunohistochimie LOT 2 - Echipamente medicale colorare lame pentru Anatomie patologica LOT 3 - Scanner lame ptr histopatologie LOT 4 - Echipamente medicale dotare laborator Anatomie patologica LOT 5 - Echipamente neurochirugie LOT 6 - Unit stomatologic LOT 7 - Echipament de colangio pancreatoscopie intraductala si litotripsie Furnizorul trebuie să furnizeze produsele și să asigure întregul suport necesar pentru instalarea și punerea în funcțiune a produselor livrate, să asigure instruirea personalului, sa asigure garanția și mentenanța echipamentelor în perioada de garanție în conformitate cu cerințele solicitate prin caietul de sarcini (cu excepția lotului 5 care nu necesita instalare). Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: în a 11-a zi inainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile.
Interne Kennung: 778
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 Sistem automat de colorare pentru imunohistochimie
Beschreibung: Furnizorul trebuie să furnizeze produsul și să asigure întregul suport necesar pentru instalarea și punerea în funcțiune a produsului livrate, să asigure instruirea personalului, sa asigure garanția și mentenanța echipamentului în perioada de garanție în conformitate cu cerințele solicitate prin caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen, 80320000 Ausbildung im medizinischen Bereich
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 - Echipamente medicale colorare lame pentru Anatomie patologica
Beschreibung: Furnizorul trebuie să furnizeze produsul și să asigure întregul suport necesar pentru instalarea și punerea în funcțiune a produsului livrate, să asigure instruirea personalului, sa asigure garanția și mentenanța echipamentului în perioada de garanție în conformitate cu cerințele solicitate prin caietul de sarcini
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Scanner lame ptr histopatologie
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Echipamente medicale dotare laborator Anatomie patologica
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0006
Titel: Unit stomatologic
Interne Kennung: 6