582520-2026 - Auftragsänderung
Kroatien – Bau von Krankenhauseinrichtungen – Projektiranje i izgradnja Nacionalne dječje bolnice u Zagrebu - Faza 1
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Projektiranje i izgradnja Nacionalne dječje bolnice u Zagrebu - Faza 1
Beschreibung: Projektiranje i izgradnja Nacionalne dječje bolnice u Zagrebu - Faza 1
Interne Kennung: 128/24-OP
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Radovi će se izvršavati po Uvjetima Ugovora za postrojenja i projektiranje i građenje za elektrotehničke i strojarske građevinske i inženjerske radove po projektima izvođača, prvo izdanje 1999. u hrvatskom prijevodu izdano od Hrvatske udruge konzultanata, Hrvatske komore inženjera građevinarstva i Udruge konzultantskih društava u graditeljstvu (FIDIC Žuta knjiga), osim odredbi koje su izmijenjene Knjigom 2 (Ugovorna dokumentacija). „Uvjeti Ugovora za postrojenja i projektiranje i građenje” prvo izdanje 1999 izdano od Međunarodne federacije inženjera konzultanata (FIDIC) predstavljaju jedne od najrasprostranjenijih kodificiranih općih uvjeta za ugovore o građenju, koji svoju primjenu nalaze diljem svijeta. Isti predstavljaju kvalitetan model uređenja ugovornog odnosa između Naručitelja i Izvođača te u slučajevima javnih nabava u kojima se može očekivati interes Gospodarskih subjekata iz drugih država osiguravaju viši stupanj tržišnog natjecanja i ostvarenja svrhe javne nabave („best value for money“). Naime, upravo iz razloga svoje opće primjene diljem svijeta isti predstavljaju ugovorni model koji je podjednako poznat izvođačima iz zemalja Europske unije kao i iz drugih država. Navedeno predstavlja temeljne razloge radi kojih je Naručitelj odlučio dio nabave koji se odnosi na građenje ugovoriti uz primjenu navedenih Uvjeta. Ugovor obuhvaća izvršenje i dovršetak: (1) projektiranja, (2) izvođenja radova i (3) nabave opreme sukladno opisu u troškovniku te (4) otklanjanja nedostataka tijekom Jamstvenog roka. Detaljne tehničke specifikacije nalaze se u Knjizi 3 ove Dokumentacije o nabavi (Zahtjevi Naručitelja).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 42530000 Teile von Kühl- und Tiefkühlvorrichtungen sowie Wärmepumpen