582577-2026 - Wettbewerb
Schweden – Arbeiten an Wasseraufbereitungsanlagen – Service av badvattenrening
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Service av badvattenrening
Beschreibung: Sigtuna kommun upphandlar service, reparation och underhåll av den tekniska utrustningen samt reservdelar och produkter för vattenrening i simhallarna Delområde 1: Midgårdsbadet Delområde 2: Sigtuna Fritidscenter
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232430 Arbeiten an Wasseraufbereitungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Midgårdsbadet
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131001:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42912330 Geräte zum Reinigen von Wasser, 42912300 Maschinen und Geräte zum Filtrieren oder Reinigen von Wasser, 51514110 Installation von Maschinen und Geräten zum Filtrieren oder Reinigen von Wasser, 24962000 Chemikalien für die Wasseraufbereitung
Los: LOT-0002
Titel: Sigtuna Fritidscenter
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131001:Lot:2
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service av badvattenrening
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232430 Vattenrening
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Midgårdsbadet
Ytterligare klassificering (cpv): 42912330 Vattenreningsutrustning, 42912300 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten, 51514110 Installation av maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten, 24962000 Vattenreningskemikalier
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sigtuna Fritidscenter