582660-2026 - Wettbewerb
Schweden – Softwarepaket und Informationssysteme – Ansökningsinbjudan - personalsystem, lön och schema bemanning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ansökningsinbjudan - personalsystem, lön och schema bemanning
Beschreibung: Ansökningsinbjudan inför upphandling av personalsystem, lön och schema bemanning
Interne Kennung: UPH/2026:36
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48219300 Verwaltungssoftwarepaket, 48450000 Softwarepaket für Zeiterfassung und Personalverwaltung, 79211110 Lohn- und Gehaltsabrechnung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ansökningsinbjudan - personalsystem, lön och sche.
Beschreibung: 1.1 Ansökningsinbjudan Tranemo och Svenljunga kommuner inbjuder Leverantörer att inkomma med ansökan om deltagande i en upphandling i enlighet med lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU) avseende personalsystem, lön och schema bemanning. Den upphandlande myndigheten avser att upphandla ett kommungemensamt personalsystem inklusive tillhörande tjänster såsom införande, integration, support och förvaltning. Upphandlingen genomförs genom ett förhandlat förfarande med föregående annonsering. Ansökan om deltagande ska lämnas enligt förutsättningarna som framgår av underlaget inklusive bilagor. Denna ansökningsinbjudan avser kvalificering av Leverantörer. Endast de Leverantörer som uppfyller kvalificeringskraven och väljs ut kommer att bjudas in att lämna anbud och delta i förhandling.
Interne Kennung: 1931899-0
Los: LOT-0002
Titel: Generella krav (1)
Interne Kennung: 1931910-1