582679-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Versicherungen – Udbud af forsikringsydelser til Rødovre Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af forsikringsydelser til Rødovre Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af forsikringer til Rødovre Kommune. Der udbydes 11 delkontrakter under samme vilkår i udbudsbetingelserne og i Kontrakterne. Kravspe-cifikation kan variere for de enkelte delkontrakter.
Interne Kennung: 401886
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66513200 Bauwesenversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Arbejdsskadeforsikring inklusive voldskadeforsikring er frivillige optioner, og Tilbudsgiver er derfor ikke forpligtet til at afgive tilbud på optionen og Ordregiver er ikke forpligtet til at tegne forsikring. Kriminalitetsforsikring er en frivillige option, og Tilbudsgiver er derfor ikke forpligtet til at afgive tilbud på optionen og Ordregiver er ikke forpligtet til at tegne forsikring.