See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Ustka w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 ze zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Ustka w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna wynikające z Załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia ("SWZ"). Przedmiot zamówienia zostaje podzielony na 12 części ("Pakiety"). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: SA.270.1.6.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 90511300 Müllsammlung, 77341000 Baumschnitt, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Objazda w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Ustka, Leśnictwa Objazda, w roku 2026.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 1 - Pakiet nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 90511300 Müllsammlung, 77341000 Baumschnitt, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Orzechowo w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Ustka, Leśnictwa Orzechowo, w roku 2026.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 2 - Pakiet nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Modlinek i Zalaski w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Ustka, Leśnictwa Modlinek i Zalaski, w roku 2026.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 3 - Pakiet nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Bukowo w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Ustka, Leśnictwa Bukowo, w roku 2026.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 4 - Pakiet nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Karżcino w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Ustka, Leśnictwa Karżcino, w roku 2026.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 5 - Pakiet nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Radwanki w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Ustka, Leśnictwa Radwanki, w roku 2026.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 6 - Pakiet nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Pęplino w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Ustka, Leśnictwo Pęplino, w roku 2026.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 7 - Pakiet nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Starkowo w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Ustka, Leśnictwa Starkowo w roku 2026.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 8 - Pakiet nr 8
Los: LOT-0009
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Wrzeście w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Ustka, Leśnictwa Wrzeście, w roku 2026.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 9 - Pakiet nr 9
Los: LOT-0010
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Machowino w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Ustka, Leśnictwa Machowino, w roku 2026.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 10 - Pakiet nr 10
Los: LOT-0011
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Siemianice w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Ustka, Leśnictwa Siemianice, w roku 2026.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 11 - Pakiet nr 11
Los: LOT-0012
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Zębowo i Sycewice w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Ustka, Leśnictwa Zębowo i Sycewice, w roku 2026.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 12 - Pakiet nr 12