2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przedłużenie, dostawa, aktualizacja oraz wsparcie dla licencji użytkowanych w OPI PIB
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przedłużenie, dostawa, aktualizacja oraz wsparcie dla licencji użytkowanych w OPI PIB. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 1 do SWZ – Opisie Przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: DZ.250.342.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W związku z kończącymi się terminami na użytkowanie dla poszczególnych licencji, w przypadku ich wygaśnięcia, Zamawiający nie będzie miał możliwości korzystania z nich w pełni, co znacznie utrudni pracę oraz może spowodować utratę danych przechowywanych w chmurze. Brak realizacji zakupu w zakresie przedmiotowego oprogramowania zdezorganizuje na wszystkich płaszczyznach oraz spowolni pracę na potrzeby OPI PIB w skali całego podmiotu, a w konsekwencji będzie skutkować koniecznością wydatkowania środków finansowych na oprogramowanie umożliwiające sprawną pracę przez pracowników Zamawiającego. Należy stwierdzić, iż zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione, a czas wyznaczony na składanie ofert, nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, pozwala w pełni na zapoznanie się z dokumentacją postępowania, ewentualne wyjaśnianie wątpliwości i umożliwia Wykonawcom złożenie oferty. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być problemem, wobec czego skrócenie terminu składania ofert nie wpłynie na konkurencyjność postępowania. Tym samym mając na uwadze charakter przedmiotowego zamówienia za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72611000 Technische Computerunterstützung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przedłużenie, dostawa, aktualizacja oraz wsparcie dla licencji użytkowanych w OPI PIB.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: dostęp do pakietu usług wraz z oprogramowaniem Microsoft 365 A3 lub równoważne (1-44 sztuk)