2. Verfahren
Verfahren
Titel: Projektledare installationer VS, medicinska gaser och sprinkler
Beschreibung: Målet med upphandlingen är att ingå avtal med en projektledare för installationer avseende VS, medicinska gaser och sprinkler. Uppdraget avser att som konsult för att genomföra Fas 1 för det nya sjukhusområdet beläget i Östra Ramlösa, Helsingborg. Uppdraget kan komma att utökas med optioner avseende fas 2 och fas 3.
Interne Kennung: 83800000–408544–47012
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung
5. Los
Los: LOT-0000