582891-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Laborreagenzien – Reactivi și consumabile compatibile cu sistemul automat de identificare microbiană și testare a sensibilității antimicrobiene
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Reactivi și consumabile compatibile cu sistemul automat de identificare microbiană și testare a sensibilității antimicrobiene
Beschreibung: Prin prezenta documentatie se doreste achizitia prin licitatie a reactivilor si consumabile compatibili cu următoarele sisteme automate de identificare si testare a microorganismelor, aflate în dotare: • Sistem automat de identificare a microorganismelor MALDI-ToF; • Sistem automat de testare Micronaut. Se va incheia acord-cadru pentru o perioada de 24 luni. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 10 - a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor, conform prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20.
Interne Kennung: PAAP1103120
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Reactivi si consumabile pentru sistemul automat de identificare a microorganismelor Maldi-ToF
Beschreibung: Reactivi si consumabile pentru sistemul automat de identificare a microorganismelor Maldi-ToF: Matrice IVD HCCA Standard de calibrare IVD Apă UPLC Acid formic ≥98%, GPR RECTAPUR Acetonitril ≥99,9%, HiPerSolv CHROMANORM, grad de gradient pentru HPLC Acid trifluoracetic ≥99,9%, HiPerSolv CHROMANORM® pentru LC-MS Soluție OS (solvent organic), 50% acetonitril/47,5% H20/2,5% TFA. Varfuri 0.1- 10 ul Varfuri pipete 2-200 uL- 1 buc Varfuri pipete 50-1000 uL Tuburi Eppendorf Safe Lock de 1.5 ml , incolore Placi de unica folosinta compatibile cu MAldi Tof-ul din dotare Tuburi alicotare Sepsityper IVD Cantitatile solicitate se regasesc in anexa 1.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Reactivi si consumabile pentru sistemul automat de testare Micronaut
Beschreibung: Reactivi si consumabile pentru sistemul automat de testare Micronaut UMIC Colistin - mediu de cultura UMIC Piperacillin-Tazobactam-mediu de cultura UMIC Vancomicin/Teicoplanin - mediu de cultura UMIC Daptomycin - mediu de cultura UMIC Cefiderocol - mediu de cultura Cutie incubare UMIC MICRONAUT-S MRSA/GP MICRONAUT-S Anaerobes MIC MICRONAUT-S B-Lactamases MICRONAUT-S MDR MRGN-Screening MICRONAUT-S Pneumococci & Haemophilus MIC MICRONAUT-S Pseudomonas MIC MICRONAUT-S Romania GN 2026 MICRONAUT-S Romania GP 2026 MICRONAUT-AM Antifungigrama MICRONAUT-AM EUCAST AFST ep Dualfilter T.I.P.S.®, PCR clean and sterile, Cantitati conform anexei 1.
Interne Kennung: 2