582896-2026 - Wettbewerb
Finnland – Druckereidienste und verbundene Dienstleistungen des Druckgewerbes – Tampereen ev.lut. seurakuntayhtymän julkaiseman seurakuntalehden painaminen
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tampereen ev.lut. seurakuntayhtymän julkaiseman seurakuntalehden painaminen
Beschreibung: Tampereen ev.lut. seurakuntayhtymä pyytää tarjoustanne julkaisemansa seurakuntalehden (ISSN-L: 2342-0979, myöhemmin lehti) painamisesta. Lehti jaetaan osoitteettomana jakeluna kaikkiin niihin tamperelaisiin kotitalouksiin, joissa ei ole mainos- tai ilmaisjakelukieltoa. Lehteä voi myös tilata. Koteihin jaettavien ja tilattujen lehtien lisäksi lehteä jaetaan nippuina sekä telineissä. Jakelija vastaa lehden nippu- ja telinejakelusta. Lehden ilmestymispäivä on kerran kuussa samana viikonpäivänä kuun vaihteessa. Lehti ilmestyy sopimuskaudella 10 kertaa vuodessa eli keskimäärin kerran kuukaudessa. Ensimmäinen lehti ilmestyy viikolla 2 vuonna 2027. Vuonna 2027 lehti ilmestyy 10 kertaa. Painos on noin 90 000 kpl. Painoksen koko riippuu osoitteellisten tilausten määrästä ja mainoskielloista. Osoitteellista jakelua on tällä hetkellä noin 300 kappaletta. Lehden koko: Leikattu tabloid 250 x 310 mm Paperi: 52/72–80 . Julkaisija pidättää oikeuden muuttaa paperia sopimuksen aikana. Mahdollisen muutoksen vaikutuksista palvelun hintaan neuvotellaan erikseen. Värillisyys: Lehti ja liitteet ovat kokonaan nelivärisiä. Painaminen: Aineiston toimittamisen takaraja on jakelua edeltävän viikon torstaina iltapäivällä. Lehti on jakelijalla viimeistään ilmestymispäivää edeltävän viikon lauantaina kello 7. Lehden toimittaminen kustantajan ilmoittamaan paikkaan kuuluu painajan tehtäviin. Lehden jokaisessa numerossa on lehti ja liite. 1. Peruslehti: Peruslehti eli lehden A-osa on 20-sivuinen Mahdollisista tätä suuremmista tai pienemmistä numeroista sovitaan erikseen palvelun tarjoajan ja julkaisijan kesken. Tarjous jätettävä myös 24-sivuisesta peruslehdestä. Julkaisija määrää lehtikohtaiset sivumäärät vuosittain. Julkaisija pidättää oikeuden muuttaa sivumääriä vuoden aikana. Muutoksista ilmoitetaan painoon kahta viikkoa ennen lehden ilmestymistä. 2. Tapahtumaliite: Lehden väliin tulee tapahtumaliite. Tapahtumaliite eli lehden B-osa on 8-12 -sivuinen, ja se painetaan samalle paperille ja samankokoisena kuin peruslehti. Tapahtumaliite on irrallinen A-osasta. 3. C-osa: Mahdollinen 8–12-sivuinen kolmas osa. Toteuttamistapa joko samassa painatuksessa tai liitteistämällä aikaisemmin painettu osa. 4. Mahdollinen lisäliite: Erikokoinen kuin tabloid. Sopimus on voimassa toistaiseksi lehdestä 1/2027 alkaen. Hankinnasta on julkaistu tietopyyntö 5/2026.
Interne Kennung: 608716
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79800000 Druckereidienste und verbundene Dienstleistungen des Druckgewerbes
5. Los
Los: LOT-0000