2. Verfahren
Verfahren
Titel: Leikki- ja liikuntavälineiden toiminnalliset tarkastukset, huolto ja korjaus 2026-2028 - Lahti
Beschreibung: Tällä tarjouspyynnöllä Lahden Tilakeskus hakee palveluntuottajaa Lahden kaupungin hallinnoimien kiinteistöpihojen leikki- ja liikuntavälineiden sekä kalusteiden ja varusteiden toiminnallisiin tarkastuksiin, talviajan huoltotöihin sekä huoltoon ja korjauksiin tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisesti. Palveluun voi sisältyä myös välineiden hankkimista palveluntuottajalta, niiden asennuksia, siirtoja ja purkuja.
Interne Kennung: D/3949/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen, Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71631000 Technische Kontrolle
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50870000 Reparatur und Wartung von Spielplatzeinrichtungen, 44100000 Baustoffe und Zubehör, 44400000 Diverse vorgefertigte Erzeugnisse und zugehörige Artikel, 44212300 Konstruktionen und Teile davon, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-038684-LOT-0001
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Sopimus on voimassa ensimmäiset 24 kuukautta määräaikaisena, minkä jälkeen se päättyy ilman erillisiä irtisanomistoimenpiteitä, ellei tilaaja hyödynnä optiomahdollisuutta. Hankintaan sisältyy kaksi yhden vuoden pituista optiokautta (1 + 1). Optiolla tarkoitetaan sopimuksen jatkamista alkuperäisin ehdoin. Tilaaja tekee optioiden käyttöönotosta erilliset päätökset. Päätös optiokauden käyttöönotosta tehdään viimeistään kolme (3) kuukautta ennen määräaikaisen sopimuskauden tai optiokauden päättymistä. Tilaaja ei ole velvollinen käyttämään optiomahdollisuutta. Tilaaja voi ottaa option käyttöön myös vain osittain. Allekirjoittaessaan sopimuksen sopimustoimittaja sitoutuu omalta osaltaan mahdollisen option käyttöönottoon.