2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ondersteuning stikstofadvies, -modellering en -informatiesystemen 2027
Beschreibung: Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is een agentschap van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). Het RIVM bevordert door onderzoek, uitvoering en ondersteuning de publieke gezondheid en een schoon en veilig leefmilieu. Tot de kerntaken van dit instituut behoort beleidsondersteuning voor de overheid. Deze diensten worden in zowel nationale als internationale context uitgevoerd. Het RIVM bestaat uit een dertigtal onderdelen, meestal laboratoria, teams of centra met een specifieke onderzoekstaak. Het domein Milieu & Veiligheid (M&V) ontwikkelt kennis en kunde en adviseert overheden over een veilige en gezonde leefomgeving. Dit domein controleert bijvoorbeeld de kwaliteit van lucht, water en bodem. En doet metingen na een ongeluk of ramp, waarbij mogelijk gevaarlijke stoffen vrijkomen. Het onderzoekt verschillende vormen van straling, zoals radioactieve stoffen, lichtbronnen, hoogspanningslijnen en mobiele telefoons. En het onderzoekt de effecten van omgevingsfactoren op de gezondheid, zoals luchtverontreiniging of geluidhinder. M&V doet ook onderzoek naar perceptie en gedrag. Als onderdeel van het domein M&V brengt Centrum Milieukwaliteit (MIL) de kwaliteit van het fysieke milieu in beeld. Het gaat dan vooral over de kwaliteit van bodem, grondwater en lucht, en van omgevingsfactoren zoals geluid en licht. Dit doet MIL door meting (monitoring) en door berekening (modellering). MIL signaleert trends en brengt de effecten van beleidsmaatregelen op de milieukwaliteit in kaart. Het RIVM heeft ondersteuning nodig om het verantwoordelijk en goed gebruik van de wetenschappelijke data en modellen in stikstofinformatiesystemen (zoals AERIUS) uit te voeren en te waarborgen. Hiervoor is er behoefte aan een team met experts op het stikstofdossier om vanuit die expertise een geschikte ICT-toepassing te kunnen ontwikkelen. Expertise van het stikstofdossier is onder andere nodig op het gebied van stikstofmodellering, stikstofemissies en deposities en natuurdata en -wetgeving. De raamovereenkomst met de huidige leverancier, destijds voortgekomen uit de Europese aanbesteding “AERIUS 2022” met Negometrix tendernummer 200092 loopt dit jaar af. Een nieuwe overeenkomst voor de ondersteuning stikstofadvies en -informatiesystemen 2027 moet worden aanbesteed. Deze nieuwe Raamovereenkomst moet ingaan op 1 januari 2027. Het doel van deze Europese aanbesteding is het sluiten van een nieuwe Raamovereenkomst tussen het RIVM en één (Combinatie van) Opdrachtnemer(s) voor het aanbieden van Milieutechnische expertise en het inzetten van de stikstofinformatiesystemen op de thema’s van MIL, alsmede de hosting, beheer en onderhoud van de bijbehorende informatiesystemen.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71313000 Umwelttechnische Beratung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90714100 Umweltinformationssysteme
2. Procedimiento
Procedimiento
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 71313000 Servicios de consultoría en ingeniería ambiental
Clasificación adicional (cpv): 90714100 Sistemas de información medioambiental