582992-2026 - Wettbewerb
Schweden – Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung – Elmateriel
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Elmateriel
Beschreibung: Upphandlingen avser ramavtal som omfattar Region Västmanlands driftorganisations behov av el-material för löpande underhålls-, service- och ändringsarbete som utförs av regionservice drift. Behovet avser el-material av hög kvalitet för att upprätthålla patientsäkerhet, vara lätt att installera och ha en lång livslängd för att minska felavhjälpande åtgärder samt service. Avrop kommer att ske successivt under hela avtalsperioden. Ett brett och heltäckande sortiment av el-material efterfrågas. Det är av stor vikt att leverantören har väl utvecklande system för att hantera beställningar över internet då den största delen av inköpen sker via detta. Förfrågan avser leverans av beställarnas behov för successiva uttag av el-material såsom: • kabel • dosor • sensorer • kompletteringsmaterial • viss armaturer
Interne Kennung: IN-IN26-0058
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31681000 Elektrische Zubehörteile, 31681400 Elektrische Bauelemente, 31681410 Elektroartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Generell del
Interne Kennung: 1852000-0
Los: LOT-0002
Titel: E-handel
Beschreibung: Elmaterial som kommer att beställas via e-handle.
Interne Kennung: 1852223-1