583068-2026 - Wettbewerb
Polen – Tragbare Computer – Dostawa 6 szt. laptopów klasy wysokowydajnej, wraz z zestawami kompatybilnych akcesoriów (zasilacze, torby, bezprzewodowe myszy optyczne)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa 6 szt. laptopów klasy wysokowydajnej, wraz z zestawami kompatybilnych akcesoriów (zasilacze, torby, bezprzewodowe myszy optyczne)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sześciu sztuk fabrycznie nowych laptopów klasy wysokowydajnej, przeznaczonych do zastosowań profesjonalnych, w szczególności obróbki wideo, grafiki 3D, obliczeń GPU, zastosowań inżynierskich oraz pracy z dużymi zbiorami danych, wraz z kompatybilnym wyposażeniem obejmującym następujące elementy (dla każdego laptopa oddzielnie): • Zasilacz, • torba kompatybilna z zaoferowanym laptopem, • bezprzewodowa mysz optyczna przeznaczona do zastosowań profesjonalnych, pracy biurowej, graficznej, projektowej oraz wielomonitorowej, spełniająca następujące wymagania minimalne:  konstrukcja ergonomiczna dla osób praworęcznych,  minimum 7 programowalnych przycisków,  rolka przewijania pionowego z funkcją przewijania precyzyjnego oraz szybkiego,  dodatkowa rolka przewijania poziomego obsługiwana kciukiem,  rozdzielczość sensora minimum 8000 DPI,  możliwość regulacji czułości,  łączność Bluetooth oraz radiowa 2,4 GHz z wykorzystaniem odbiornika USB,  możliwość sparowania i obsługi minimum 3 urządzeń,  możliwość przełączania pomiędzy sparowanymi urządzeniami za pomocą dedykowanego przycisku bez konieczności ponownego parowania,  zasilanie akumulatorowe,  ładowanie przez port USB-C,  deklarowany czas pracy na jednym ładowaniu minimum 30 dni,  kolor czarny, grafitowy lub ciemnoszary. • dokumentacja użytkownika. 2. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć sprzęt fabrycznie nowy, pełnowartościowy i wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi normami i standardami, objęty gwarancją. Okres gwarancyjny stanowi pozacenowe kryterium oceny ofert i dotyczy laptopów oraz przeznaczonych do nich akcesoriów (myszka, torba, zasilacz). 3. Wykonawca dostarczy sprzęt wraz: a) ze sporządzonymi w języku polskim: kartami gwarancyjnymi, instrukcjami obsługi oraz innymi dokumentami niezbędnymi do przejęcia sprzętu do używania lub wskazania ogólnodostępnej strony producenta z najnowszymi dostępnymi wersjami instrukcji/dokumentacji. W przypadku, gdy instrukcja obsługi/dokumentacja nie jest dostępna w języku polskim Zamawiający dopuści instrukcję/dokumentację w języku angielskim; b) ze wszystkimi akcesoriami stanowiącymi komplet sprzedażowy. 4. Wykonawca oświadcza, że oferowany sprzęt w dniu podpisania Protokołu Odbioru Sprzętu nie może być przeznaczony przez producenta do wycofania z produkcji lub ze sprzedaży. 5. Wykonawca, niezależnie od gwarancji, ponosi odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady fizyczne oraz wady prawne sprzętu. Zamawiający może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi za wady Sprzętu niezależnie od uprawnień wynikających z gwarancji 6. Szczegółowe informacje dotyczące gwarancji zawarte zostały w IPU, §9. Warunki gwarancji i serwisu. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym opis wymagań technicznych dla przedmiotu zamówienia, zawarty został w OPZ. II. ZGODNOŚĆ Z UNIJNYM AKTEM O CYBERBEZPIECZEŃSTWIE. 1. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT (których definicje w rozumieniu unijnego aktu o cyberbezpieczeństwie znajdują się w ust. 2 w Rozdziale II SWZ) wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: a) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacjach, o których mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (tj. Dz.U. z 2026 r. poz. 20 z późn. zm.), stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa b) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy sprzętu lub oprogramowania za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (tj. Dz.U. z 2026 r. poz. 20 z późn. zm.), ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. 2. Wykonawca, w celu potwierdzenia zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami określonymi powyżej, winien załączyć do oferty w osobnym pliku odpowiednio podpisane przedmiotowe środki dowodowe w postaci „Oświadczenia dotyczące elementów ICT wykorzystywanych podczas realizacji zamówienia”, którego wzór stanowi Załącznik nr 8 do SWZ 3. Oświadczenie to stanowi integralną część oferty i posłuży Zamawiającemu do identyfikacji produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT objętych ofertą lub wykorzystywanych do realizacji zamówienia. 4. Szczegółowe informacje dotyczące składania przedmiotowych środków dowodowych znajdują się w treści SWZ, Rozdział XII, ust. 6 i następne. 5. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych o których mowa w art 107 Pzp. co oznacza, że będzie zobowiązany w przedmiocie tego uzupełnienia do zażądania od Wykonawcy: 1) Złożenia przedmiotowego środka dowodowego, który nie został złożony wraz z ofertą; 2) Uzupełnienia części złożonego dokumentu o brakującą (niezłożoną) część.
Interne KennungOZP.26.1.52.2026.DUB
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Tryb przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 Pzp na dostawy o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne o jakich stanowi art. 3 ustawy - Pzp. 1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę w postępowaniu. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. Ofertę składa się na Formularzu ofertowym – zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ. Szczegółowy opis sposobu przygotowania oferty znajduje się w treści SWZ, Rozdział XII. 2. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej i opatrzonej podpisem kwalifikowanym. 3. Składanie ofert następuje za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem internetowym: https://lcit.ezamawiajacy.pl/. Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia został wskazany w Sekcji 5.1.11. 5. Szczegółowa instrukcja korzystania z Platformy znajduje się w treści SWZ, Rozdz. VIII ust. 6 i dalsze. 6. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 7. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 8 i 10 Pzp oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego a także w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenie Rady (UE) 833 /2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. /////////////// 8. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w Formularzu ofertowym lub Ofercie dane identyfikujące oferowany laptop (tj. minimalnie należy wskazać nazwę handlową, producenta i model oferowanego laptopa, model procesora, wielkość pamięci RAM, pojemność i rodzaj dysku, model i producenta karty graficznej) a także nazwy handlowe i producentów oferowanych akcesoriów do laptopów. Wykonawca może dodatkowo wskazać inne dane umożliwiające identyfikację przedmiotu zamówienia. Niewskazanie danych wymaganych przez Zamawiającego skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 Pzp. /////////////// 9. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: A) Oświadczenie, w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ/ESPD), o którym mowa w SWZ, Rozdział VII ust. 1 - zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ, B) Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania w zakresie art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SWZ. C) Dowód wniesienia wadium w postępowaniu, o którym szerzej mowa w SWZ w Rozdziale X. W przypadku wniesienia wadium w formie poręczeń lub gwarancji - wymaga się, by oryginał dokumentu został złożony wraz z ofertą. D) przedmiotowe środki dowodowe, szczegółowo opisane w SWZ, Rozdział XII, ust. 6, obejmujące: a. oświadczenie dotyczące elementów ICT wykorzystywanych podczas realizacji zamówienia, o których mowa w SWZ, Rozdział XII ust. 6 pkt 1.1, zgodnie ze wzorem Załącznika nr 8 do SWZ, b. deklaracja zgodności CE lub inny równoważny dokument poświadczający, że oferowany sprzęt spełnia wymagania zawarte w poszczególnych dyrektywach nowego podejścia przewidujących oznakowanie CE i potwierdzających zgodność z RoHS [dotyczy tylko oferowanego laptopa] c. potwierdzenie spełnienia kryteriów środowiskowych, w tym zgodności z dyrektywą RoHS UE o eliminacji substancji niebezpiecznych oraz potwierdzenie dopuszczenie produktów do rynku Unii Europejskiej [dotyczy tylko oferowanego laptopa] d. Zaświadczenie niezależnego podmiotu zajmującego się poświadczaniem zgodności działań producenta urządzenia z normami jakościowymi, potwierdzające wdrożenie przez producenta oferowanego produktu normy PN-EN ISO 9001 lub równoważnej, w zakresie systemu zarządzania jakością co najmniej produkcji lub projektowania lub rozwoju urządzeń lub systemów lub rozwiązań informatycznych – certyfikat ISO 9001 lub równoważny dla producenta urządzenia [dotyczy tylko oferowanego laptopa]; e. Zaświadczenie niezależnego podmiotu zajmującego się poświadczaniem zgodności działań producenta urządzenia z normami jakościowymi, potwierdzające wdrożenie przez producenta oferowanego produktu normy PN-EN ISO 14001 lub równoważnej, w zakresie systemu zarządzania środowiskowego opartego na normach międzynarodowych, europejskich lub krajowych – certyfikat ISO 14001 lub równoważny dla producenta urządzenia [dotyczy tylko oferowanego laptopa]; E) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa; o których mowa w Rozdziale VII SWZ (jeżeli dotyczy); 10. Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający żąda od Wykonawcy odpisu lub informacji z KRS CEIDG lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia odpisu lub informacji z KRS, CEIDG lub innego rejestru, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do nich
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30237410 Computermäuse, 30237270 Koffer und Taschen für tragbare Computer
5. Los
LosLOT-0001
Menge6 Stück