2. Verfahren
Verfahren
Titel: Combustibili: motorina si benzina fara plumb
Beschreibung: Obiectul achizitiei il constituie incheierea unui contract pe o perioada de 50 luni, incepand cu data de 01.11.2026, pentru furnizarea de combustibil auto ( motorina si benzina fara plumb), din statiile de distributie combustibil auto, pe baza de carduri, pentru alimentarea autovehiculelor care apartin parcului auto al S.A.D.P . Cantitatea totala de motorina si benzina fara plumb ce se preconizeaza a fi achizitionata pe intreaga perioada de derulare a contractului este de aproximativ 450.000 litri, din care: Benzina fără plumb COR min.95 SR EN 228/2008- 25.500 litri Motorina cifra cetanica minim 51 SR EN 590/2010- 424.500 litri Conform caietului de sarcini si documentatiei de atribuire. Valoarea estimata este de 3,825,000 lei fara TVA Numărul zile pana la care se pot solicita clarificari înainte de data limita de depunere a ofertelor: 10 zile Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari transmise în a 6 zi înainte de data limita de depunere a ofertelor. La solicitarile de clarificari venite dupa termenul limita indicat mai sus, autoritatea contractanta își rezerva dreptul de a nu formula raspuns.
Interne Kennung: 54529630_2026_PAAP1107232
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul achizitiei il constituie incheierea unui contract pe o perioada de 50 luni, incepand cu data de 01.11.2026, pentru furnizarea de combustibil auto ( motorina si benzina fara plumb), din statiile de distributie combustibil auto, pe baza de carduri, pentru alimentarea autovehiculelor care apartin parcului auto al S.A.D.P . Cantitatea totala de motorina si benzina fara plumb ce se preconizeaza a fi achizitionata pe intreaga perioada de derulare a contractului este de aproximativ 450.000 litri, din care: Benzina fără plumb COR min.95 SR EN 228/2008- 25.500 litri Motorina cifra cetanica minim 51 SR EN 590/2010- 424.500 litri Valoarea estimata este de 3,825,000 Ron fara TVA
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132100 Bleifreies Benzin, 09134200 Dieselkraftstoff