2. Verfahren
Verfahren
Titel: Färdtjänstbåttaxi i Stockholms skärgård
Beschreibung: Färdtjänstbåttaxi i Stockholms skärgård, som omfattar färdtjänst- och sjukresor i Stockholms skärgård för fastboende, i områden där landförbindelse eller reguljär färjetrafik saknas.
Interne Kennung: TN 2026-0498
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60600000 Transport zu Wasser und zugehörige Dienste