See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Markedsdialog vedr udbud af produkter til hæmostase - Gelatinegranulat med thrombin, flydende
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af produkter til hæmostase, som primært anvendes ved operative indgreb til at forebygge, begrænse eller standse blødning i operationsfeltet. Produkterne anvendes som supplement til almindelige kirurgiske hæmostasemetoder, når der er behov for yderligere blødningskontrol for at understøtte opnåelse af sikker hæmostase. Denne markedsdialog drejer sig om gelatinegrunulat med thrombin - flydende. Dokumenter vil blive vedlagt den 2/9-20
Interne Kennung: Produkter til hæmostase
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33621200 Antihämorrhagika
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel, 33141110 Verbandsmaterial, 33141111 Klebeverband, 33141127 Resorbierbare blutstillende Einlagen, 33141530 Koagulationsmittel, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte