583331-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reinigungsdienste – Acord -cadru 24 luni servicii de curățenie si colectare selectiva a deșeurilor (inclusiv materialele necesare)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord -cadru 24 luni servicii de curățenie si colectare selectiva a deșeurilor (inclusiv materialele necesare)
Beschreibung: Autoritatea contractantă are ca obiectiv încheierea unui Acord-cadru 24 de luni – „Servicii de curățenie și colectare selectivă a deșeurilor (inclusiv materialele necesare) ”. Acordul-cadru va include atât serviciile de curățenie, respectiv personalul specializat al unui operator economic din domeniu, cât și materialele de curățenie aferente prestării acestor servicii și materialele igienico-sanitare necesare pentru salariații instituției. Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari la documentatia de atribuire: cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 11697800/2026/PAAPD1590428
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Autoritatea contractantă are ca obiectiv încheierea unui Acord-cadru 24 de luni – „Servicii de curățenie și colectare selectivă a deșeurilor (inclusiv materialele necesare) ”. Acordul-cadru va include atât serviciile de curățenie, respectiv personalul specializat al unui operator economic din domeniu, cât și materialele de curățenie aferente prestării acestor servicii și materialele igienico-sanitare necesare pentru salariații instituției. Valoarea estimată a serviciilor de curățenie și colectare selectivă, pentru o perioadă de 24 de luni, în valoare maximală, este de 1.463.841,60lei fără TVA, calculată pentru o suprafață de 4.272,00 mp, pentru un număr maxim de 293 salariați si pentru servicii de curatenie semestriala (4 semestre) pentru o suprafata estimată de 910 mp. Valoarea estimată a serviciilor de curățenie și colectare selectivă, pentru o perioadă de 24 de luni, în valoare minimală, este de 1.474.761,60 lei fără TVA, calculată pentru o suprafață de 4.272,00 mp, pentru un număr minim de 293 salariați si pentru servicii de curatenie semestriala (2 semestre) pentru o suprafata estimată de 910 mp. Valoarea celui mai mic contract subsecvent, pentru o perioadă de 1 lună, este de 60.993,40 lei fără TVA, respectiv 73.802,01 lei cu TVA, pentru o suprafață de 4.272 mp și 293 salariați. Valoarea celui mai mare contract subsecvent, pentru o perioadă de 12 luni, este de 742.840,80 lei fără TVA, respectiv 898.837,37 lei cu TVA, pentru o suprafață de 4.272 mp și 293 salariați, incluzând 2 servicii de curățenie semestrială (curățare suprafețe vitrate exterioare).
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90911300 Fensterreinigung