See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Hatanpään koulun perusparannus, putki-, ilmanvaihto- ja sähköurakka sivu-urakoina
Beschreibung: Tarjouspyyntöasiakirjojen mukaan
Interne Kennung: PU 044/06/25, IU 044/07/25, SÄH 044/08/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hatanpään koulun perusparannus, putki-, ilmanvaihto- ja sähköurakoiden kilpailutus. Urakat ovat alistettuja sivu-urakoita rakennusurakkalle, joka on hankkeen pääurakka.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Hatanpään koulun perusparannus, putkiurakka sivu-urakkana
Interne Kennung: 2026-041836-LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen
Los: LOT-0002
Titel: Hatanpään koulun perusparannus, ilmanvaihtourakka sivu-urakkana
Interne Kennung: 2026-054980-LOT-0002
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
Los: LOT-0003
Titel: Hatanpään koulun perusparannus, sähköurakka sivu-urakkana
Interne Kennung: 2026-054980-LOT-0003
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen