583408-2026 - Wettbewerb
Polen – Tragbare Computer – Dostawa komputerów przenośnych wraz z akcesoriami dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Gdańskiego z prawem opcji
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa komputerów przenośnych wraz z akcesoriami dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Gdańskiego z prawem opcji
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputerów przenośnych zwanych dalej „sprzętem”, wraz z akcesoriami, dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Gdańskiego z prawem opcji. 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30213100-6 (komputery przenośne), 30237200-1 (akcesoria komputerowe). 3. Zamówienie obejmuje dostawę komputerów przenośnych wraz z akcesoriami w ilościach określonych w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ. 4. Zamawiający ma możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu ilości sprzętu i akcesoriów zamawianych w ramach zamówienia podstawowego, na zasadach i w trybie opisanym poniżej: 1) Zamawiający przewiduje możliwość zlecenia Wykonawcy zamówienia w ramach prawa opcji w terminie do 14 dni od dnia zawarcia umowy poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia woli o uruchomieniu opcji zawierającego określenie ilości i rodzaju sprzętu lub akcesorium wskazanego przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, 2) wartość sprzętu i akcesorium zamawianego w ramach prawa opcji będzie zgodna z cenami jednostkowymi wskazanymi przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, 3) termin realizacji zamówienia objętego prawem opcji: do 60 dni od dnia złożenia przez Zamawiającego zamówienia objętego prawem opcji, zgodnie z § 6 ust. 4 projektu umowy – załącznika nr 5 do SWZ, 4) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku gdy Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji – decyzja o realizacji zamówienia objętego prawem opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, 5) postanowienia projektu umowy – załącznika nr 5 do SWZ dotyczące zamówienia podstawowego mają zastosowanie do zamówienia objętego prawem opcji, jeżeli nie zastrzeżono inaczej. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 6 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia. 6. Miejsca dostawy sprzętu określone są w załączniku nr 7 do SWZ. 7. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załącznika nr 5 do SWZ. 8. W opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ, Zamawiający opisał wymagania dotyczące systemów zarządzania odnoszących się do procesu produkcji oferowanego sprzętu przez odniesienie do norm wskazanych w pozycji 5 pkt 2 tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. W każdym przypadku, w którym normy te zostały wskazane w treści SWZ, w tym w załącznikach do SWZ, należy rozumieć, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Tym samym Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne względem norm wskazanych w pozycji 5 pkt 2 tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 101 ust. 4 i 5 Pzp. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, że oferowany sprzęt pochodzi z produkcji objętej wdrożonym i aktualnym systemem zarządzania, który w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone w pozycji 5 pkt 2 tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. Zastosowane rozwiązania równoważne muszą odpowiadać swoim rodzajem i zakresem celom, którym służą normy przywołane w pozycji 5 pkt 2 tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. 9. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. W przypadku zaoferowania sprzętu pochodzącego z produkcji objętej systemem zarządzania zgodnym z normą równoważną lub innym rozwiązaniem równoważnym względem norm wskazanych w pozycji 5 pkt 2 tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wskazać to rozwiązanie w pkt 5 formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ, przedstawić informacje o zaoferowanym rozwiązaniu równoważnym, uzasadnienie jego równoważności oraz dowody potwierdzające równoważność. Zamawiający nie odrzuci oferty Wykonawcy tylko dlatego, że oferowany sprzęt nie pochodzi z produkcji objętej systemami zarządzania zgodnymi z normami wskazanymi w pkt 15 opisu przedmiotu zamówienia, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w pozycji 5 pkt 2 tabeli 1opisu przedmiotu zamówienia (art. 101 ust. 5 Pzp). 10. Zamawiający informacyjnie podaje, że w trakcie realizacji umowy: 1) wystąpi zamówienie, które będzie opłacane ze środków programu HORIZON Research and Innovation Actions, tytuł projektu „Migration, Affective Geopolitcs and European Democracy in Times of Military Conflicts”, numer umowy 101223372; nr zadania 528-I080-0773-24-ZE (logotyp umieszczony w nagłówku dokumentacji); 2) mogą wystąpić inne zamówienia, które będą opłacane z projektów unijnych, zagranicznych i krajowych – wykaz projektów zawiera załącznik nr 8 do SWZ. W przypadku zamówień, opłacanych z projektów unijnych i zagranicznych oraz krajowych lub innych projektów pozyskanych przez Zamawiającego po dacie podpisania niniejszej umowy, wymóg obowiązków promocyjnych spoczywa na jednostce organizacyjnej Uniwersytetu Gdańskiego dokonującej zamówienia.
Interne Kennung5B10.291.1.75.2026.MP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30237200 Computerzubehör
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający ma możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu ilości sprzętu i akcesoriów zamawianych w ramach zamówienia podstawowego, na zasadach i w trybie opisanym poniżej: 1) Zamawiający przewiduje możliwość zlecenia Wykonawcy zamówienia w ramach prawa opcji w terminie do 14 dni od dnia zawarcia umowy poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia woli o uruchomieniu opcji zawierającego określenie ilości i rodzaju sprzętu lub akcesorium wskazanego przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, 2) wartość sprzętu i akcesorium zamawianego w ramach prawa opcji będzie zgodna z cenami jednostkowymi wskazanymi przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, 3) termin realizacji zamówienia objętego prawem opcji: do 60 dni od dnia złożenia przez Zamawiającego zamówienia objętego prawem opcji, zgodnie z § 6 ust. 4 projektu umowy – załącznika nr 5 do SWZ, 4) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku gdy Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji – decyzja o realizacji zamówienia objętego prawem opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, 5) postanowienia projektu umowy – załącznika nr 5 do SWZ dotyczące zamówienia podstawowego mają zastosowanie do zamówienia objętego prawem opcji, jeżeli nie zastrzeżono inaczej. 2. Termin realizacji zamówienia objętego prawem opcji: do 60 dni od dnia złożenia przez Zamawiającego zamówienia objętego prawem opcji. Termin złożenia przez Zamawiającego oświadczenia woli o uruchomieniu opcji wynosi do 14 dni od dnia zawarcia umowy.