583558-2026 - Wettbewerb
Schweden – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Lärmbelästigungen – Ramavtal Tekniska konsulter Buller
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal Tekniska konsulter Buller
Beschreibung: Bodens Kommun inbjuder er härmed att lämna anbud på "Ramavtal tekniska konsulttjänster Buller". Konsultuppdragen avser tjänster för tekniska konsulter inom fackområdet miljö – buller exempelvis bullerutredningar, bullermätningar etc. För innehåll se uppdragsbeskrivning enligt handling 07.3. Beställaren har för avsikt att teckna ramavtal med två (2) leverantörer med rangordning 1 och 2.
Interne Kennung: SBN 2026-557
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90742000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Lärmbelästigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71313100 Lärmschutzberatung, 90742400 Beratung in Sachen Lärmbelästigung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Ramavtal Tekniska konsulter Buller