58357-2026 - Ergebnis
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa polegająca na wykonywaniu w okresie 36 miesięcy cyklicznej konserwacji oraz przeglądów technicznych systemów i urządzeń ochrony przeciwpożarowej w obiektach Urzędu MON położonych przy al. Niepodległości 218, ul. Nowowiejskiej 29, ul. Klonowej 1, ul. Klonowej 2, ul. Rakowieckiej 2, ul. Rakowieckiej 4A oraz ul. Puławskiej 4A w Warszawie
Beschreibung: 1.Usługa polegająca na wykonywaniu w okresie 36 miesięcy cyklicznej konserwacji oraz przeglądów technicznych systemów i urządzeń ochrony przeciwpożarowej w obiektach Urzędu MON położonych przy al. Niepodległości 218, ul. Nowowiejskiej 29, ul. Klonowej 1, ul. Klonowej 2, ul. Rakowieckiej 2, ul. Rakowieckiej 4A oraz ul. Puławskiej 4A w Warszawie tj.: systemu sygnalizacji pożarowej (SSP), 1) systemu oddymiania, 2) dźwiękowego systemu ostrzegawczego (DSO), 3) przeciwpożarowych wyłączników prądu (PWP), 4) przeciwpożarowych klap odcinających, 5) stałych urządzeń gaśniczych (SUG), 6) awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego, 7) instalacji hydrantowej do wewnętrznego gaszenia pożarów, 8) instalacji hydrantowej do zewnętrznego gaszenia pożarów. 2.Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia zostaną przedstawione w specyfikacji warunków zamówienia (SWZ), która będzie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 3. zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę wszystkich osób bezpośrednio realizujących czynności związane z wykonywaniem konserwacji oraz przeglądów technicznych elementów systemów i urządzeń ochrony przeciwpożarowej w obiektach Urzędu MON. 4.Wykonawca w terminie do 14 dni kalendarzowych, licząc od dnia podpisania umowy, zobowiązany jest do przedstawienia zamawiającemu poświadczonych za zgodność z oryginałem kopii umów o pracę osób skierowanych do realizacji zamówienia w zakresie wykonywania konserwacji oraz przeglądów technicznych elementów systemów i urządzeń ochrony przeciwpożarowej w obiektach Urzędu MON. Kopie umów powinny zostać zanonimizowane w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – tj. w szczególności bez adresu, nr PESEL pracownika; imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Data zawarcia umowy również powinna być możliwa do zidentyfikowania. 5. W trakcie realizacji zamówienia zamawiający będzie uprawniony do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy odnośnie wywiązywania się z obowiązku zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę wszystkich osób bezpośrednio realizujących czynności związane z wykonywaniem konserwacji oraz przeglądów technicznych elementów systemów i urządzeń ochrony przeciwpożarowej w obiektach Urzędu MON, w tym w szczególności do: 1)żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. obowiązku i dokonywania jego oceny, 2) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. obowiązku. 6.W trakcie realizacji zamówienia, na każde wezwanie zamawiającego, w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie, wykonawca będzie zobowiązany przedłożyć zamawiającemu poświadczone za zgodność z oryginałem kopie umów o pracę osób skierowanych do realizacji zamówienia, w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób bezpośrednio realizujących czynności związane z realizacją przedmiotowego zamówienia w zakresie wykonywania konserwacji oraz przeglądów technicznych elementów systemów i urządzeń ochrony przeciwpożarowej w obiektach Urzędu MON. 7.W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy. 8. sankcje z tytułu niespełnienia wymogu zostaną określone w projektowanych postanowieniach umowy. 9. Osoby skierowane przez wykonawcę do realizacji przedmiotu umowy muszą posiadać obywatelstwo polskie lub, w przypadku cudzoziemców, muszą uzyskać pozwolenie jednorazowe na wstęp na teren chronionego obiektu wojskowego, wydane zgodnie z decyzją nr 107/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 18 sierpnia 2021 roku w sprawie organizacji współpracy międzynarodowej w resorcie obrony narodowej (Dz. Urz. MON z 2021 r., poz. 177 z późn. zm.) oraz nie mogą być skazane prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego, także popełnione za granicą lub umyślne przestępstwo skarbowe. W przypadku braku zgody zamawiającego na wstęp osoby/osób z personelu wykonawcy na teren obiektu, w którym realizowany będzie przedmiot umowy, wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia nowego personelu realizującego umowę. 10. Zabrania się pracownikom wykonawcy wnoszenia do stref ochronnych urządzeń służących do rejestracji obrazu i dźwięku. Zgody na wnoszenie telefonów komórkowych przez pracowników wykonawcy do strefy ochronnej III może udzielić zamawiający w formie pisemnej. Nie zezwala się na wnoszenie urządzeń do przetwarzania obrazu i dźwięku (w tym telefonów komórkowych i wszelkich urządzeń „smart” spełniających powyższe wymagania) do stref ochronnych I i II zamawiającego, zgodnie z wymogami określonymi w decyzji Nr 77/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 9 czerwca 2020 r. w sprawie zasad używania urządzeń do przetwarzania obrazu i dźwięku oraz organizacji ochrony informacji niejawnych podczas przedsięwzięć realizowanych w komórkach i jednostkach organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanych (Dz. Urz. Min. Obr. Nar. z 2020 r., poz. 94). 11. Przez cały okres obowiązywania umowy cała działalność wykonawcy musi być ubezpieczona i musi on posiadać polisę ubezpieczeniową na kwotę co najmniej 600 000,00 zł, obejmującą odpowiedzialność cywilną z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 506158-2025
Interne Kennung: 13/ZP/25
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50711000 Reparatur und Wartung von elektrischen Einrichtungen in Gebäuden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa polegająca na wykonywaniu w okresie 36 miesięcy cyklicznej konserwacji oraz przeglądów technicznych systemów i urządzeń ochrony przeciwpożarowej w obiektach Urzędu MON położonych przy al. Niepodległości 218, ul. Nowowiejskiej 29, ul. Klonowej 1, ul. Klonowej 2, ul. Rakowieckiej 2, ul. Rakowieckiej 4A oraz ul. Puławskiej 4A w Warszawie.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie w okresie 36 miesięcy cyklicznej konserwacji oraz przeglądów technicznych systemów i urządzeń ochrony przeciwpożarowej w obiektach zamawiającego położonych przy al. Niepodległości 218, ul. Nowowiejskiej 29, ul. Klonowej 1, ul. Klonowej 2, ul. Rakowieckiej 2, ul. Rakowieckiej 4A oraz ul. Puławskiej 4A w Warszawie, tj.: systemu sygnalizacji pożarowej (SSP), 1. systemu oddymiania, 2. dźwiękowego systemu ostrzegawczego (DSO), 3. przeciwpożarowych wyłączników prądu (PWP), 4. przeciwpożarowych klap odcinających, 5. stałych urządzeń gaśniczych (SUG), 6. awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego, 7. instalacji hydrantowej do wewnętrznego gaszenia pożarów, 8. instalacji hydrantowej do zewnętrznego gaszenia pożarów.