583693-2026 - Ergebnis
Rumänien – Bauaufsicht – Servicii de asistență tehnică - dirigenție de șantier pentru lucrările aferente obiectivului de investiții ,,Construire Subunitate de Pompieri Reteag în cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Bistrița” al județului Bistrița-Năsăud”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de asistență tehnică - dirigenție de șantier pentru lucrările aferente obiectivului de investiții ,,Construire Subunitate de Pompieri Reteag în cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Bistrița” al județului Bistrița-Năsăud”
Beschreibung: Autoritatea contractantă achiziționează serviciul de asistență tehnică - dirigenţie de şantier asigurată de personal tehnic specializat, autorizat conform prevederilor Ordinului ministrului dezvoltării regionale și turismului nr.1496/2011, pentru realizarea în bune condiții a obiectivului de investiții ,,Construire Subunitate de Pompieri Reteag în cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Bistrița” al județului Bistrița-Năsăud” . Termenul limită în care Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare: În a 15-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor / candidaturilor : 25. Solicitările de clarificare în legatură cu documentația de atribuire se vor transmite doar prin intermediul SEAP (https://e-licitatie.ro), prin accesarea secțiunii dedicate „Întrebări” din detaliul procedurii de atribuire aflate în desfășurare. ATENȚIE!!! Pentru respectarea principiului tratamentului egal, operatorii economici interesați vor respecta prevederile notificării ANAP nr. 247 cu privire la modalitatea de transmitere a solicitărilor de clarificări și a informațiilor suplimentare la documentațiile de atribuire / răspunsurile formulate în cazul desfășurării procedurilor de atribuire a contractelor de achiziție publică prin intermediul mijloacelor electronice (on-line), în sensul ca documentele atașate la secțiunea „Întrebări" NU VOR CONȚINE DATELE DE IDENTIFICARE ALE ACESTORA, întrucât acestea vor deveni publice în momentul transmiterii răspunsului de către autoritatea contractantă!
Interne Kennung: 4347496/2026/734003/20.04.2026/VII.4
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Serviciu de asistență tehnică - dirigenţie de şantier asigurată de personal tehnic specializat, autorizat conform prevederilor Ordinului ministrului dezvoltării regionale și turismului nr.1496/2011, pentru realizarea în bune condiții a obiectivului de investiții ,,Construire Subunitate de Pompieri Reteag în cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Bistrița” al județului Bistrița-Năsăud” pentru o perioada de 20 luni.
Interne Kennung: 1