2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług ochrony osób i mienia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w zastępstwie pracowników etatowych
Beschreibung: 1. Rodzaj zamówienia: usługa. 2. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług fizycznej ochrony osób i mienia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, realizowanych w zastępstwie pracowników etatowych Zamawiającego na stanowiskach portierni i szatni zlokalizowanych w obiektach wskazanych w OPZ, w okresie podstawowym wynoszącym 731 kolejnych dni kalendarzowych, z możliwością maksymalnie czterokrotnego wznowienia realizacji zamówienia, każdorazowo na okres kolejnych 6 miesięcy, przy czym ostatni okres wznowienia może ulec odpowiedniemu skróceniu zgodnie z Projektowanymi Postanowieniami Umowy. 3. Usługa obejmuje w szczególności: 1) obsługę portierni w 23 obiektach, zgodnie z harmonogramami ich funkcjonowania; 2) obsługę portierni połączonych z obsługą szatni; 3) obsługę szatni w 5 obiektach UPWr, obejmujących łącznie 6 lokalizacji; 4) zapewnienie zastępstwa pracowników Zamawiającego w przypadkach i na zasadach określonych w opisie przedmiotu zamówienia. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, w tym: 1) wykaz obiektów, portierni i szatni; 2) dni i godziny świadczenia usługi; 3) zasady sporządzania i przekazywania harmonogramów; 4) zasady uruchamiania zastępstw doraźnych; 5) zakres czynności wykonywanych na portierniach i w szatniach; 6) wymagania dotyczące personelu oraz organizacji realizacji usługi – określa Opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej „OPZ”, stanowiący Załącznik nr 1.1 do SWZ. 5. Szczegółowe prawa i obowiązki Stron, zasady realizacji i rozliczania usług oraz odpowiedzialność Wykonawcy określają Projektowane postanowienia umowy, zwane dalej „PPU”, stanowiące Załącznik nr 8 do SWZ. 6. Miejscem realizacji zamówienia są obiekty Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wskazane w OPZ, stanowiącym Załącznik nr 1.1 do SWZ. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Oferta musi obejmować cały przedmiot zamówienia, w tym wszystkie portiernie, szatnie, posterunki oraz godziny świadczenia usług określone w OPZ. 8. Oferta musi być jednoznaczna i kompletna, a jej treść musi umożliwiać Zamawiającemu zweryfikowanie zgodności oferowanego sposobu realizacji zamówienia z wymaganiami określonymi w SWZ i jej załącznikach. 9. Wykonawca zobowiązany jest realizować przedmiot zamówienia z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, postanowieniami SWZ i jej załączników, obowiązującymi w obiektach procedurami oraz poleceniami upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego. 10 Okres podstawowy realizacji zamówienia obejmuje 731 kolejnych dni kalendarzowych, liczonych od dnia rozpoczęcia świadczenia usługi. 11. Planowany termin realizacji rozpoczęcia świadczenia usługi, tj. okresu podstawowego przypada od dnia 1 października 2026 r. do dnia 30 września 2028 r. 12. Jeżeli rozpoczęcie świadczenia usług w dniu 1 października 2026 r. nie będzie możliwe z powodu przedłużenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, postępowania odwoławczego albo z innych przyczyn niezależnych od Zamawiającego, świadczenie usług rozpocznie się w terminie wskazanym przez Zamawiającego, jednak nie wcześniej niż w dniu zawarcia Umowy. 13. W przypadku, o którym mowa powyżej termin zakończenia okresu podstawowego ulega przesunięciu o liczbę dni odpowiadającą opóźnieniu w rozpoczęciu świadczenia usług, tak aby okres podstawowy obejmował 731 kolejnych dni kalendarzowych. 14. Po zakończeniu okresu podstawowego Zamawiający może maksymalnie czterokrotnie wznowić realizację zamówienia, każdorazowo na okres kolejnych 6 miesięcy. Łączny okres wszystkich wznowień nie może przekroczyć 730 kolejnych dni kalendarzowych, a łączny maksymalny okres obowiązywania Umowy nie może przekroczyć 1461 kolejnych dni kalendarzowych. Szczegółowe zasady wznowienia określają Projektowane Postanowienia Umowy.
Interne Kennung: A0CZZ000.240.83.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 359 pkt 1 oraz art. 132 i następ. ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 793 ze zmian.) zwanej dalej: „ustawą Pzp” oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie, w szczególności: 1.1. Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (poz. 2415 z póź. zmian.), 1.2. Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (poz. 2452),oraz zgodnie z wymogami określonymi w niniejszej SWZ. 2. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Postępowanie prowadzone jest tylko za pośrednictwem Platformy Przetargowej (zwanej dalej: „Platformą”) pod adresem: wskazanym w rozdziale 1 SWZ. Ilekroć w dokumentach zamówienia w tym w Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: „SWZ”), ogłoszeniu lub przepisach o zamówieniach publicznych mowa jest o stronie internetowej prowadzonego postępowania należy przez to rozumieć ww. Platformę. 4. Dokumenty elektroniczne składane w postępowaniu powinny zostać sporządzone w sposób określony w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (poz. 2452). 5. Oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, przedmiotowe środki dowodowe, dokumenty, o których mowa w art. 94 ust. 2 ustawy Pzp, pełnomocnictwo, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 6. Ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 7. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż określone w ust. 5 powyżej, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne lub jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (tj. Platformy). 8. Zamawiający dopuszcza formaty danych z katalogu formatów wskazanych w Załączniku nr 2 do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, w szczególności: .pdf, .doc, .docx, .xls, .rtf, .xps, .odt, .txt, .jpg (Zamawiający rekomenduje na format danych przesyłanych plików format .pdf). 9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 10. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczki. 11. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów postępowania za wyjątkiem art. 261 ustawy Pzp. 12. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych prac związanych z rozmieszczeniem i instalacją. 13. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 14. Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej. 15. Zamawiający nie przeprowadzał wstępnych konsultacji rynkowych przed wszczęciem postępowania. 16. Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 17.Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej. 18. Zamawiający nie wymaga sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 19. Zamawiający nie przewiduje zebrania Wykonawców. 20.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 21. Klauzula informacyjna RODO znajduje się w rozdziale 30 SWZ. 22. Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności polegające na: 1) obsłudze portierni; 2) obsłudze portierni wraz z szatnią; 3) obsłudze samodzielnych szatni; 4) wykonywaniu zastępstw w zakresie czynności określonych w pkt 1–3 – jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79713000 Bewachungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Rodzaj zamówienia: usługa 2. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług fizycznej ochrony osób i mienia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, realizowanych w zastępstwie pracowników etatowych Zamawiającego na stanowiskach portierni i szatni zlokalizowanych w obiektach wskazanych w OPZ, w okresie podstawowym wynoszącym 731 kolejnych dni kalendarzowych, z możliwością maksymalnie czterokrotnego wznowienia realizacji zamówienia, każdorazowo na okres kolejnych 6 miesięcy, przy czym ostatni okres wznowienia może ulec odpowiedniemu skróceniu zgodnie z Projektowanymi Postanowieniami Umowy. 3. Usługa obejmuje w szczególności: 1) obsługę portierni w 23 obiektach, zgodnie z harmonogramami ich funkcjonowania; 2) obsługę portierni połączonych z obsługą szatni; 3) obsługę szatni w 5 obiektach UPWr, obejmujących łącznie 6 lokalizacji; 4) zapewnienie zastępstwa pracowników Zamawiającego w przypadkach i na zasadach określonych w opisie przedmiotu zamówienia. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, w tym: 1) wykaz obiektów, portierni i szatni; 2) dni i godziny świadczenia usługi; 3) zasady sporządzania i przekazywania harmonogramów; 4) zasady uruchamiania zastępstw doraźnych; 5) zakres czynności wykonywanych na portierniach i w szatniach; 6) wymagania dotyczące personelu oraz organizacji realizacji usługi – określa Opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej „OPZ”, stanowiący Załącznik nr 1.1 do SWZ. 5. Szczegółowe prawa i obowiązki Stron, zasady realizacji i rozliczania usług oraz odpowiedzialność Wykonawcy określają Projektowane postanowienia umowy, zwane dalej „PPU”, stanowiące Załącznik nr 8 do SWZ. 6. Miejscem realizacji zamówienia są obiekty Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wskazane w OPZ, stanowiącym Załącznik nr 1.1 do SWZ. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Oferta musi obejmować cały przedmiot zamówienia, w tym wszystkie portiernie, szatnie, posterunki oraz godziny świadczenia usług określone w OPZ. 8.Oferta musi być jednoznaczna i kompletna, a jej treść musi umożliwiać Zamawiającemu zweryfikowanie zgodności oferowanego sposobu realizacji zamówienia z wymaganiami określonymi w SWZ i jej załącznikach. 9. Wykonawca zobowiązany jest realizować przedmiot zamówienia z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, postanowieniami SWZ i jej załączników, obowiązującymi w obiektach procedurami oraz poleceniami upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość: 1) skorzystania w okresie podstawowym z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu zakresu usług maksymalnie o 50 000 roboczogodzin ponad maksymalny zakres podstawowy wynoszący 70 000 roboczogodzin; 2) maksymalnie czterokrotnego wznowienia realizacji zamówienia, każdorazowo na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy, przy czym: - w pierwszym okresie wznowienia minimalny gwarantowany zakres wynosi 3 000 roboczogodzin; - w każdym z pozostałych okresów wznowienia minimalny gwarantowany zakres wynosi 7 500 roboczogodzin; - maksymalny zakres podstawowy każdego okresu wznowienia wynosi 17 500 roboczogodzin; - w każdym okresie wznowienia Zamawiający może skorzystać z prawa opcji obejmującego maksymalnie dodatkowe 12 500 roboczogodzin. 3) Łączny maksymalny zakres zamówienia, obejmujący okres podstawowy, prawo opcji oraz wszystkie okresy wznowienia wraz z przewidzianymi dla nich opcjami, wynosi 240 000 roboczogodzin. 4) Skorzystanie z prawa opcji oraz z poszczególnych wznowień zależy od potrzeb Zamawiającego i następuje na podstawie jednostronnego oświadczenia złożonego Wykonawcy, bez konieczności zawarcia aneksu. 5) Szczegółowe zasady korzystania z prawa opcji i wznowień określono w § 4A i § 4B Projektowanych Postanowień Umowy, stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ.