583877-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Umweltschutz – Wykonanie ekspertyz i/lub przygotowanie aktualizacji planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 realizowane przez RDOŚ w Kielcach
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie ekspertyz i/lub przygotowanie aktualizacji planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 realizowane przez RDOŚ w Kielcach
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie aktualizacji planów zadań ochronnych dla 13 obszarów Natura 2000. Zamówienie obejmuje ocenę stanu ochrony siedlisk przyrodniczych i gatunków w danym obszarze Natura 2000, analizę zagrożeń, celów działań ochronnych oraz propozycję działań ochronnych.
Interne KennungZP.261.1.2026.DB
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUWAGA numeracja przeniesiona z SWZ. 4.1O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy: 4.1.1 nie podlegają wykluczeniu na podstawie: a) art. 108 ust. 1; b) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; c) art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014. 4.1.2 spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie określa ww. warunku. 4.1.3 spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Zamawiający nie określa ww. warunku. 4.1.4 spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Zamawiający nie określa ww. warunku. 4.1.5 spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający określa, że ww. warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże że: Dla części nr: 1, 2, 4, 5 1. Warunkiem dla Wykonawcy jest posiadanie doświadczenia zawodowego w zakresie wykonania, jednego z dokumentu: a) planu ochrony: rezerwatu przyrody, parku narodowego, obszaru Natura 2000; planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000/aktualizacji planu zadań ochronnych b) dokumentacji/ekspertyzy na potrzeby opracowania ww. dokumentu Warunek zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, 1 z wyżej wymienionych dokumentacji o wartości nie mniejszej niż 50 tys. złotych. W przypadku gdy usługa obejmuje więcej niż jedno z ww. opracowań należy wskazać wartość każdej z nich. 2. Wykonawca zapewni udział w pracach nad aktualizacją planu zadań ochronnych osoby/osób specjalizujących się w zakresie: botaniki i zoologii. Zamawiający uzna, iż warunek został spełniony, w przypadku wykazania po jednej osobie (ekspercie) posiadającej odpowiednie doświadczenie z dziedziny: botaniki, zoologii. Doświadczenie w zakresie botaniki Wykonawca udokumentuje, poprzez jeden z niżej przedstawionych sposobów – w okresie ostatnich 10 lat: 1) wykonanie/współwykonanie jednej inwentaryzacji w zakresie botaniki do: a) planu ochrony rezerwatu przyrody, parku narodowego, obszaru Natura 2000; planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000/aktualizacji planu zadań ochronnych b) dokumentacji/ekspertyzy na potrzeby opracowania lub uzupełnienia ww. dokumentu 2) udział w jednym monitoringu przyrodniczym w zakresie botaniki w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska. Doświadczenie w zakresie zoologii Wykonawca udokumentuje poprzez jeden z niżej przedstawionych sposobów – w okresie ostatnich 10 lat: 1) wykonanie/współwykonanie jednej inwentaryzacji w zakresie zoologii do: a) planu ochrony rezerwatu przyrody, parku narodowego, obszaru Natura 2000; planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000/aktualizacji planu zadań ochronnych b) dokumentacji/ekspertyzy na potrzeby opracowania lub uzupełnienia ww. dokumentu, 2) udział w jednym monitoringu przyrodniczym w zakresie zoologii w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska. Dla części nr 3 1. Warunkiem dla Wykonawcy jest posiadanie doświadczenia zawodowego w zakresie wykonania, jednego z dokumentu: a) planu ochrony: rezerwatu przyrody, parku narodowego, obszaru Natura 2000; planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000/aktualizacji planu zadań ochronnych b) dokumentacji/ekspertyzy na potrzeby opracowania ww. dokumentu Warunek zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, 1 z wyżej wymienionych dokumentacji o wartości nie mniejszej niż 100 tys. złotych. W przypadku gdy usługa obejmuje więcej niż jedno z ww. opracowań należy wskazać wartość każdej z nich. 2. Wykonawca zapewni udział w pracach nad aktualizacją planu zadań ochronnych osoby/osób specjalizujących się w zakresie: botaniki i zoologii. Zamawiający uzna, iż warunek został spełniony, w przypadku wykazania po jednej osobie (ekspercie) posiadającej odpowiednie doświadczenie z dziedziny: botaniki, zoologii. Doświadczenie w zakresie botaniki Wykonawca udokumentuje, poprzez jeden z niżej przedstawionych sposobów – w okresie ostatnich 10 lat: 1) wykonanie/współwykonanie jednej inwentaryzacji w zakresie botaniki do: a) planu ochrony rezerwatu przyrody, parku narodowego, obszaru Natura 2000; planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000/aktualizacji planu zadań ochronnych b) dokumentacji/ekspertyzy na potrzeby opracowania lub uzupełnienia ww. dokumentu, 2) udział w jednym monitoringu przyrodniczym w zakresie botaniki w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska. Doświadczenie w zakresie zoologii Wykonawca udokumentuje poprzez jeden z niżej przedstawionych sposobów – w okresie ostatnich 10 lat: 1) wykonanie/współwykonanie jednej inwentaryzacji w zakresie zoologii do: a) planu ochrony rezerwatu przyrody, parku narodowego, obszaru Natura 2000; planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000/aktualizacji planu zadań ochronnych b) dokumentacji/ekspertyzy na potrzeby opracowania lub uzupełnienia ww. dokumentu, 2) udział w jednym monitoringu przyrodniczym w zakresie zoologii w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść_nr_1
BeschreibungAktualizacja planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Dolina Bobrzy PLH260014
Interne KennungCzęść_nr_1
LosLOT-0002
TitelCzęść_nr_2
BeschreibungAktualizacji planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Krzemionki PLH260024
Interne KennungCzęść_nr_2
LosLOT-0003
TitelCzęść_nr_3
BeschreibungAktualizacji planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Ostoja Stawiany PLH260033
Interne KennungCzęść_nr_3
LosLOT-0004
TitelCzęść_nr_4
BeschreibungAktualizacji planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Dolina Krasnej PLH260001
Interne KennungCzęść_nr_4
LosLOT-0005
TitelCzęść_nr_5
BeschreibungAktualizacji planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Ostoja Kozubowska PLH260029
Interne KennungCzęść_nr_5
LosLOT-0006
TitelCzęść_nr_6
BeschreibungAktualizacji planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Dolina Czarnej PLH260015
Interne KennungCzęść_nr_6
LosLOT-0007
TitelCzęść_nr_7
BeschreibungAktualizacji planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Ostoja Szaniecko – Solecka PLH260034
Interne KennungCzęść_nr_7
LosLOT-0008
TitelCzęść _nr_8
BeschreibungAktualizacji planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Wzgórza Chęcińsko – Kieleckie PLH260041
Interne KennungCzęść _nr_8
LosLOT-0009
TitelCzęść_nr_9
BeschreibungAktualizacji planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Lasy Cisowsko – Orłowińskie PLH260040
Interne KennungCzęść_nr_9
LosLOT-0010
TitelCzęść _nr_10
BeschreibungAktualizacji planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Ostoja Przedborska PLH260004
Interne KennungCzęść _nr_10
LosLOT-0011
TitelCzęść_nr_11
BeschreibungAktualizacji planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Lasy Suchedniowskie PLH260010
Interne KennungCzęść_nr_11
LosLOT-0012
TitelCzęść_nr_12
BeschreibungAktualizacji planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 Ostoja Nidziańska PLH260003 i Dolina Nidy PLB260001
Interne KennungCzęść_nr_12