583878-2026 - Wettbewerb
Polen – Medienspeicher- und -lesegeräte – Dostawa i instalacja redundantnej macierzy dyskowej wraz z wykonaniem prac wdrożeniowych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa i instalacja redundantnej macierzy dyskowej wraz z wykonaniem prac wdrożeniowych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja redundantnej macierzy dyskowej wraz z wykonaniem prac wdrożeniowych. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór Umowy wraz z załącznikami, stanowiący załącznik nr 10 do SWZ. 3. Zamawiający nie wymaga realizacji zamówienia przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne, czy innych wykonawców objętych dyspozycją przepisu art. 94 ust. 1 ustawy. 4. Ze względu na charakter niniejszego zamówienia (dostawa) Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób (przez Wykonawcę lub podwykonawców) na podstawie stosunku pracy. 5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 8. Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 9.Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie dzieli zamówienia na części ani nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, z następującym uzasadnieniem: Zamawiający odstąpił od podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i wdrożenie redundantnej macierzy dyskowej wraz z kompleksową przebudową środowiska pamięci masowych Urzędu Miasta Krakowa. Poszczególne elementy zamówienia, obejmujące dostawę urządzenia, rekonfigurację sieci SAN, konfigurację mechanizmów replikacji, migrację danych, odtworzenie mechanizmów wysokiej dostępności oraz wykonanie testów odbiorczych, stanowią technologicznie i funkcjonalnie powiązany proces, którego prawidłowa realizacja wymaga zachowania pełnej kompatybilności oraz odpowiedzialności jednego wykonawcy za całość wdrożenia. Podział zamówienia na części mógłby prowadzić do powstania problemów związanych z koordynacją prac prowadzonych przez różnych wykonawców, rozmycia odpowiedzialności za prawidłowe funkcjonowanie środowiska, wydłużenia procesu wdrożenia oraz zwiększenia ryzyka wystąpienia przestojów lub utraty ciągłości działania systemów informatycznych Zamawiającego. Brak podziału zamówienia na części jest zatem uzasadniony względami technicznymi, organizacyjnymi oraz koniecznością zapewnienia bezpiecznej i spójnej realizacji całego procesu migracji środowiska pamięci masowych. Brak podziału na części nie ogranicza dostępu do zamówienia dla małych i średnich przedsiębiorstw, a Wykonawcy działający w branży, którą obejmuje przedmiot zamówienia mogą dostarczyć wszystkie jego elementy. 10. Zamawiający, w granicach określonych przepisem art. 462 i nast. ustawy, dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podaje nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 11. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych.
Interne KennungIT-07-1.271.17.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
5. Los
LosLOT-0001