See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de reparatie pentru statia de producere a mixturilor asfaltice Ammann Easy Batch 90 inclusiv piese de schimb, a Sectiei Productie - DRDP CLUJ - Acord–cadru 2 ani
Beschreibung: Se doreste achizitionarea de servicii de reparatie pentru statia de producere a mixturilor asfaltice Ammann Easy Batch 90 inclusiv piese de schimb, a Sectiei Productie - DRDP CLUJ - Acord–cadru 2 ani Valoarea maxima a acordului-cadru este de 935.000,00 lei fara TVA; Valoarea minima a acordului-cadru este de 764.000,00 lei fara TVA Cel mai mare contract subsecvent: 462.500,00 lei fără TVA. Cantitatile minime si maxime ale acordurilor cadru si a contractelor subsecvente sunt conform Listelor de cantitati anexate la Caietul de sarcini. Prezentul acord –cadru nu reprezinta baza legala pentru angajarea fondurilor publice. In baza acestui acord-cadru se vor atribui contracte subsecvente care constituie temei legal pentru plata. Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a modifica contractul potrivit art. 221 din Legea 98/2016, cu conditia ca aceste modificari sa nu se incadreze in prevederile art. 221 alin. 7 din Legea 98/2016, adica nu reprezinta o modificare substantiala. Clauze de revizuire cf. art. 221 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 98/2016, care anticipează eventualele modificări ce pot interveni în derularea contractului sunt urmatoarele: 1)Partile contractante Acord-cadru 2)Durata acordului cadru; 3)Durata de implementare a Contractelor subsecvente 4)Preturile unitare ale produselor si/sau serviciilor; 5)Cantitati; 6)Modalitati de plata si recuperare a creanţelor 7)Subcontractanti. 8)Circumstante imprevizibile A. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este cu 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. B. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta stabileste un singur termen limita in care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. *Orice solicitare de clarificari transmisa dupa data mentionata la punctul A) se va considera tardiva.
Interne Kennung: 16054368/2026/677/S1+2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Servicii de reparatie pentru statia de producere a mixturilor asfaltice Ammann Easy Batch 90 inclusiv piese de schimb, a Sectiei Productie - DRDP CLUJ - Acord–cadru 2 ani Valoarea maxima a acordului-cadru este de 935.000,00 lei fara TVA; Valoarea minima a acordului-cadru este de 764.000,00 lei fara TVA Cel mai mare contract subsecvent: 462.500,00 lei fără TVA. Cantitățile minime și maxime aferente acordului- cadru cât și cantitățile estimate minime și maxime aferente unui contract subsecvent se regasesc ca anexe la documentația de atribuire / caiet de sarcini. Frecvența și valoarea contractelor subsecvente care urmează șă fie atribuite: minim 2 contract subsecvent pe an și maxim 6 contracte subsecvente pe an. Atribuirea contractelor subsecvente se va face in funcţie de necesităţile DRDP CLUJ. Numărul si durata contractelor subsecvente se va stabili si in funcţie de fondurile bugetare ce pot fi alocate cu aceasta destinaţie.
Interne Kennung: 1