See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU ANALIZOR AUTOMAT MICROBIOLOGIE VITEK 2 C
Beschreibung: Acord cadru , fara reluarea competitiei pentru PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU ANALIZOR AUTOMAT MICROBIOLOGIE VITEK 2 C in componenta din caietul de sarcini. LIPSA OFERTARII UNUI REPER DIN COMPONENTA pachetului CONFORM CAIETULUI DE SARCINI VA CONDUCE LA CONSIDERAREA OFERTEI CA NECONFORMA Autoritatea contractanta raspunde solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor : 18 zile. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP
Interne Kennung: 4301383-2026-5
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: pachet reactivi pentru analior ANALIZOR AUTOMAT MICROBIOLOGIE VITEK 2 C 1 Carduri de identificare bacterii Gram pozitive (20 carduri/cutie) buc maxim 75 pret unitar 875.65 2 Carduri de identificare bacili Gram negativi fermentativi si nefermentativi (20 carduri/cutie) - VITEK 2 GN buc maxim 106 pret unitar 875.65 3 Carduri de identificare fungi (20 carduri/cutie)- VITEK 2 YST buc maxim 14 pret unitar 883.99 4 Carduri pentru testarea sensibilitatii la antibiotice a bacililor Gram negativi fermentativi (AST N437)(20 carduri/cutie) buc maxim 88 pret unitar 989.28 5 Carduri pentru testarea sensibilitatii la antibiotice a bacililor Gram negativi multirezistenti (AST N439)(20 carduri/cutie) buc maxim 7 pret unitar 989.28 6 Carduri pentru testarea sensibilitatii la antibiotice a bacililor Gram negativi NEFERMENTATIVI si bacili Gram negativi fermentativi multirezistenti (AST N440)(20 carduri/cutie) buc maxim 13 pret unitar 1,063.94 7 Carduri pentru testarea sensibilitatii la antibiotice a speciilor de bacterii Gram pozitive (AST P659)(20 carduri/cutie) buc maxim 49 pret unitar 880.00 8 Carduri pentru testarea sensibilitatii la antibiotice a speciilor de bacterii Gram pozitive (AST P658)(20 carduri/cutie) buc maxim 14 pret unitar 880.00 9 Carduri pentru testarea sensibilitatii la antibiotice a streptococilor viridans, a S. pneumoniae, streptococilor beta-hemolitici (AST-ST03)(20 carduri/cutie) buc maxim 9 pret unitar 1,297.10 10 Carduri pentru testarea sensibilitatii la antifungice a speciilor de fungi(20 carduri/cutie)-VITEK 2 AST YS08 buc maxim 14 pret unitar 801.89 11 Solutie salina sterila NaCl 0.45%-pH = 5.0-7.2 , 3flacoanex500 ml/cutie buc maxim 18 pret unitar 216.34 12 COLUMBIA AGAR + 5% SHEEP BLOOD (20 Placi/cutie) buc maxim 317 pret unitar 83.30 13 Tulpini de referinta Escherichia coli NCTC 13846, 2 tulpini buc maxim 5 pret unitar 846.95 14 Tulpini de referinta Escherichia coli ATCC 25922, 2 tulpini buc maxim 7 pret unitar 563.90 15 CLED MEDIUM (20 Placi/cutie) buc maxim 212 pret unitar 96.99 16 mediu cromogen CPS Elite - 20 placi/cutie buc maxim 212 pret unitar 125.74 17 Chromid Candida AGAR - 20 placi/cutie buc maxim 27 pret unitar 136.52 18 Hektoen agar - 20 placi/cutie buc maxim 30 pret unitar 110.13 19 Bulion selenit (20 tuburi/cutie) buc maxim 7 pret unitar 185.98 20 Sabouraud genta Chlor 2 - 20 placi/cutie buc maxim 27 pret unitar 101.78 21 Mineral oil buc maxim 7 pret unitar 41.04 22 Tulpini de referinta C. albicans ATCC 14053 - 2 tulpini buc maxim 5 pret unitar 846.95 23 Tulpini de referinta E. Casseliflavus ATCC 700327, 2 tulpini buc maxim 5 pret unitar 603.74 24 GENBAG ANAEROB (20 pungute/cutie) buc maxim 14 pret unitar 652.95 25 Cromid VRE Agar (20 placi/cutie) buc maxim 14 pret unitar 204.57 26 GENBAG CO2 (20 pungute/cutie) buc maxim 7 pret unitar 652.95 27 Tulpini de referinta Staphylococcus aureus ATCC 29213 - 2 tulpini buc maxim 7 pret unitar 563.90 28 Tulpini de referinta S.pyogenes (grup A),ATCC 19615, 2 Tulpini buc maxim 5 pret unitar 668.18 29 Tulpini de referinta AmpC pozitiv Enterobacter cloacae ATCC 13047 - 2 tulpini buc maxim 2 pret unitar 668.18 30 Tulpini de referinta S. maltophilia ATCC 17666 -2 tulpini buc maxim 5 pret unitar 765.88 31 Tulpini de referinta C. albicans ATCC 10231- 2 tulpini buc maxim 5 pret unitar 846.95 32 Tulpini de referinta C. Parapsilosis ATCC 22019 - 2tulpini buc maxim 5 pret unitar 846.95 33 Tulpini de referinta S.pneumoniae ATCC49619- 2 Tulpini buc maxim 5 pret unitar 765.88 34 Tulpini de referinta E.faecalis ATCC29212- 2 Tulpini/ buc maxim 5 pret unitar 765.88 35 Tulpini de referinta P.aeruginosa ATCC27853- 2 Tulpini/kit buc maxim 5 pret unitar 563.90 36 mediu CHAPMAN (20 placi/cutie) buc maxim 26 pret unitar 110.13 37 BULION TIOGLICOLAT CU RESAZURINA, 9 ml (20 tuburi/cutie) buc maxim 9 pret unitar 216.53 38 Kit Densicheck Plus Standards buc maxim 9 pret unitar 1,378.02 39 Tulpini de referinta E. faecium ATCC 700221 - 2 tulpini/kit buc maxim 3 pret unitar 765.88 40 Tulpini de referinta ESBL Pozitiv K. pneumoniae ATCC 700603 - 2 tulpini/kit buc maxim 3 pret unitar 846.95 41 Tulpini de referinta K. pneumoniae NCTC 13442 - 2 tulpini/kit buc maxim 3 pret unitar 846.95 42 Tulpini de referinta K. pneumoniae BAA 1705 - 2 tulpini/kit buc maxim 3 pret unitar 668.18 lipsa ofertarii unui reper va conduce la declararea ofertei ca neconforma
Interne Kennung: 1