See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de furnizare produse – Articole de echipament militar și articole de echipament divers
Beschreibung: Acord-cadru de furnizare produse – Articole de echipament militar și articole de echipament divers. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor 18 zile. Termenul de răspuns la solicitările de clarificări va fi: în a- 11- a zi anterior datei limită de depunere oferte - art 74,160-161 din LG 98/2016
Interne Kennung: PAAP A-3062 din 03.07.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35811300 Militäruniformen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Chipiu protocol model ”Mihai Viteazul”
Beschreibung: Cant. Min AC= 100 buc; cant. Max AC= 500 buc; cant min. CS = 5 buc; cant. Max. CS = 150 buc; Factorii de evaluare se aplică conform algoritmului stabilit în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 18443300 Kopfbedeckung
Los: LOT-0002
Titel: Căciulă protocol model ”Mihai Viteazul”
Beschreibung: Cant. Min AC= 100 buc; cant. Max AC= 500 buc; cant min. CS = 5 buc; cant. Max. CS = 200 buc; Factorii de evaluare se aplică conform algoritmului stabilit în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Manta protocol pentru Brigada 30 Gardă ”Mihai Viteazul”
Beschreibung: Cant. Min AC= 100 buc; cant. Max AC= 500 buc; cant min. CS = 2 buc; cant. Max. CS = 100 buc; Factorii de evaluare se aplică conform algoritmului stabilit în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Centură ceremonie
Beschreibung: Cant. Min AC= 2.500 buc; cant. Max AC= 8.500 buc; cant min. CS = 5 buc; cant. Max. CS = 3.000 buc; Factorii de evaluare se aplică conform algoritmului stabilit în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 18425000 Gürtel
Los: LOT-0005
Titel: Cizme de protecţie pentru apă şi noroi
Beschreibung: Cant. Min AC= 3.000 buc; cant. Max AC= 14.000 buc; cant min. CS = 5 buc; cant. Max. CS = 5.000 buc; Factorii de evaluare se aplică conform algoritmului stabilit în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 18812200 Gummistiefel
Los: LOT-0006
Titel: Sac individual de rufe
Beschreibung: Cant. Min AC= 8.500 buc; cant. Max AC= 46.000 buc; cant min. CS = 5 buc; cant. Max. CS = 15.000 buc; Factorii de evaluare se aplică conform algoritmului stabilit în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 18935000 Wäschebeutel
Los: LOT-0007
Titel: Semne de avertizare medicală/ semne identitate
Beschreibung: Cant. Min AC= 9.000 buc; cant. Max AC= 43.000 buc; cant min. CS = 5 buc; cant. Max. CS = 15.000 buc; Factorii de evaluare se aplică conform algoritmului stabilit în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 35123400 Zugangskarten
Los: LOT-0008
Titel: Berete pentru forţele navale
Beschreibung: Cant. Min AC= 500 buc; cant. Max AC= 3.000 buc; cant min. CS = 2 buc; cant. Max. CS = 1.000 buc; Factorii de evaluare se aplică conform algoritmului stabilit în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 18443310 Baskenmützen
Los: LOT-0009
Titel: Cămaşă albă tip Panama bărbați și femei
Beschreibung: Cant. Min AC= 2.000 buc; cant. Max AC= 7.000 buc; cant min. CS = 2 buc; cant. Max. CS = 2.000 buc; Factorii de evaluare se aplică conform algoritmului stabilit în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 18332000 Hemden
Los: LOT-0010
Titel: Costum alb pentru vară cu guler marinăresc
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Costum de iarnă oraş pentru studenţi şi elevi din forţele terestre, aeriene, navale-fete, băieți
Beschreibung: Cant. Min AC= 5.000 buc; cant. Max AC= 9.000 buc; cant min. CS = 5 buc; cant. Max. CS = 3.000 buc; Factorii de evaluare se aplică conform algoritmului stabilit în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 11