2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Doposażenie wybranych poradni specjalistycznych AOS oraz pracowni badań endoskopowych połączone z remontem bazy lokalowej w celu zwiększenia ilość realizowanych świadczeń”
Beschreibung: Postępowanie zostało podzielone na 2 Zadania: a. Zadanie nr 1: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlano-instalacyjnych dla poradni urologicznej oraz dostosowanie instalacji w pozostałych poradniach (Formuła Zaprojektuj i Wybuduj). b. Zadanie nr 2: Dostawa, montaż i uruchomienie aparatury medycznej oraz wyposażenia specjalistycznego.
Interne Kennung: 3/ZP/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Przyjazny Szpital w Połczynie Zdroju Sp. z o.o. wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Doposażenie wybranych poradni specjalistycznych AOS oraz pracowni badań endoskopowych połączone z remontem bazy lokalowej w celu zwiększenia ilości realizowanych świadczeń współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego 2021-2027.” Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art.138 ust.1 ustawy Pzp, termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE, tym nie mniej, zgodnie z art.138 ust.2 pkt2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Projekt ukierunkowany jest na zwiększenie efektywności, dostępności i jakości świadczeń w Przyjaznym Szpitalu w Połczynie Zdroju Sp. z o.o. W ramach przedsięwzięcia planowany jest remont części ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz zakup nowoczesnego wyposażenia poradni i przychodni przyszpitalnych. Bezpośrednimi odbiorcami wsparcia będą pacjenci oraz personel medyczny Centrum Usług Szpitalnych Przyjazny Szpital w Połczynie-Zdroju – Poradnie specjalistyczne. Realizacja przedsięwzięcia będzie miała bezpośrednie przełożenie na wykonywanie świadczeń na wysokim poziomie jakości i dostępności dla pacjentów. Projekt ten cechuje się wysoką złożonością pod względem technicznym i formalnym, wymaga wysokich nakładów pracy w związku z pracami budowlanymi, a także uzyskaniem stosownych zezwoleń. Z uwagi na fakt, iż pierwotny termin realizacji zamówienia został wyznaczony do 15 grudnia 2026 jest niemożliwy do realizacji, Zamawiający zwrócił się do instytucji zapewniającej dofinansowanie o przedłużenie terminu realizacji do 30.06.2027 r. Z uwagi na duży zakres prac remontowo-budowlanych wydłużenie czasu realizacji projektu pozwoli na wykonanie inwestycji, jednakże istnieje ryzyko, że przeprowadzenie procedury bez skrócenia terminu może niekorzystnie wpłynąć na czas wykonania zadania, co w konsekwencji narazi Zamawiającego na utratę środków finansowych z projektu dofinansowującego inwestycję. Zważywszy na okoliczności faktyczne i prawne towarzyszące rozpatrywanemu zamówieniu, które zostały poddane dogłębnej analizie w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w niniejszym postępowaniu jest w pełni uzasadnione. Za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie ww. projektu. Skracając termin składania ofert zachowana zostanie zasada uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Nie ulega wątpliwości również fakt, iż konkurencja nie zostanie zachwiana, gdyż przygotowanie oferty jest procesem krótkotrwałym, niewymagającym wysokich nakładów czasu oraz pracy. Ponadto sytuacja ta nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w niniejszym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 33100000 Medizinische Geräte, 33111000 Röntgengeräte, 33124120 Ultraschallausrüstung für diagnostische Zwecke, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlano-instalacyjnych dla poradni urologicznej oraz dostosowanie instalacji w pozostałych poradniach (Formuła Zaprojektuj i Wybuduj).
Beschreibung: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlano-instalacyjnych dla poradni urologicznej oraz dostosowanie instalacji w pozostałych poradniach (Formuła Zaprojektuj i Wybuduj).
Interne Kennung: Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen
Menge: 1 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2: Dostawa, montaż i uruchomienie aparatury medycznej oraz wyposażenia specjalistycznego.
Beschreibung: Dostawa, montaż i uruchomienie aparatury medycznej oraz wyposażenia specjalistycznego.
Interne Kennung: Część 2
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte, 33124120 Ultraschallausrüstung für diagnostische Zwecke, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte