584283-2026 - Ergebnis
Rumänien – Bauarbeiten an Gebäuden für öffentliche Einrichtungen – Servicii de proiectare, verificare documentație tehnică, asistență tehnică și execuție de lucrări cu dotări incluse pentru Obiectivul ,, Subunitate de Pompieri în cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „ BUCOVINA” al județului Suceava – Dumbrăveni
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de proiectare, verificare documentație tehnică, asistență tehnică și execuție de lucrări cu dotări incluse pentru Obiectivul ,, Subunitate de Pompieri în cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „ BUCOVINA” al județului Suceava – Dumbrăveni
Beschreibung: Obiectul contractului îl constituie Servicii de proiectare pentru întocmirea documentaţiei tehnice pentru autorizarea executării lucrărilor de construire (D.T.A.C.), organizare a execuţiei lucrărilor (D.T.O.E.), Proiect tehnic de execuţie (P.Th.) + Detalii de execuție (D.E.), verificarea documentației tehnice de către verificatori tehnici autorizați, acordare asistenţă tehnică din partea proiectantului și respectiv Execuție lucrări de construire + dotare obiectiv aferente obiectivului de investiții ,, Subunitate de Pompieri în cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „ Bucovina” al județului Suceava – Dumbrăveni” pentru imobilul situat în comuna Dumbrăveni, sat Dubrăveni, județul Suceava, cu finanţare din fondurile Europene aferente Programului de Dezvoltare Durabilă 2021-2027 (P.D.D.), Prioritatea 3 - Promovarea adaptării la schimbările climatice şi managementul riscurilor, Acțiunea 3.2 Îmbunătățirea sistemului de răspuns la risc. Numărul zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 zile. Termenul-limită în care Autoritatea Contractantă va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informațiilor suplimentare: în a 10-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Solicitările de clarificare în legatură cu documentația de atribuire se vor transmite doar prin intermediul SEAP (https://e-licitatie.ro), prin accesarea secțiunii dedicate „Întrebări” din detaliul procedurii de atribuire aflate în desfășurare. ATENȚIE!!! Pentru respectarea principiului tratamentului egal, operatorii economici interesați vor respecta prevederile notificării ANAP nr. 247 cu privire la modalitatea de transmitere a solicitărilor de clarificări și a informațiilor suplimentare la documentațiile de atribuire / răspunsurile formulate în cazul desfășurării procedurilor de atribuire a contractelor de achiziție publică prin intermediul mijloacelor electronice (on-line), în sensul ca documentele atașate la secțiunea „Întrebări" NU VOR CONȚINE DATELE DE IDENTIFICARE ALE ACESTORA, întrucât acestea vor deveni publice în momentul transmiterii răspunsului de către autoritatea contractantă! Pentru verificarea status-ului procedurii (suspendata / in derulare) și a noilor termene de depunere vă rugăm să consultați platforma electronica SEAP.
Interne Kennung: 4244490/2026/p1/P.D.D.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45216110 Bauarbeiten an Gebäuden für öffentliche Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Servicii de proiectare pentru întocmirea documentaţiei tehnice pentru autorizarea executării lucrărilor de construire (D.T.A.C.), organizare a execuţiei lucrărilor (D.T.O.E.), Proiect tehnic de execuţie (P.Th.) + Detalii de execuție (D.E.), verificarea documentației tehnice de către verificatori tehnici autorizați, acordare asistenţă tehnică din partea proiectantului și respectiv Execuție lucrări de construire + dotare obiectiv aferente obiectivului de investiții ,, Subunitate de Pompieri în cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „ Bucovina” al județului Suceava – Dumbrăveni”, astfel: 1. Elaborarea documentaţiilor tehnice pentru obţinerea avizelor, acordurilor şi întocmirea studiilor de specialitate necesare pentru autorizarea şi executarea lucrărilor de construcţii; 2. Elaborarea documentaţiilor tehnice pentru autorizarea executării lucrărilor de construire; 3. Elaborarea proiectului tehnic de execuţie şi detalii de execuţie; 4. Verificarea documentației tehnice de către verificatori tehnici autorizați; 5. Execuția lucrărilor de construire conform proiectelor tehnice elaborate + dotare obiectiv; 6. Asigurarea asistenţei tehnice din partea proiectării pe perioada de execuţie a lucrărilor;
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 32429000 Ausrüstung für Telefonnetze, 32500000 Fernmeldebedarf, 39100000 Möbel, 39300000 Diverse Ausrüstungen, 42000000 Industrielle Maschinen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 79933000 Entwurfsunterstützungsdienste