584287-2026 - Ergebnis
Rumänien – Varia – MEDICAMENTE: Antihipertensive - CPV 33621100-0; Antihemoragice - CPV 33621100-0; Anticoagulante - CPV 33621100-0; Vasodilatatoare periferice - CPV 33621100-0; Antiinfecțioase intestinale - CPV 33621100-0; Anestezice - CPV 33661200-3; Adrenergice - CPV 33622100-7 Antiastmatice, Antitusive - CPV 33670000-7; Diverse medicamente - CPV 33690000-3
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: MEDICAMENTE: Antihipertensive - CPV 33621100-0; Antihemoragice - CPV 33621100-0; Anticoagulante - CPV 33621100-0; Vasodilatatoare periferice - CPV 33621100-0; Antiinfecțioase intestinale - CPV 33621100-0; Anestezice - CPV 33661200-3; Adrenergice - CPV 33622100-7 Antiastmatice, Antitusive - CPV 33670000-7; Diverse medicamente - CPV 33690000-3
Beschreibung: Scopul acordului-cadru este achizitionarea de medicamente generale, pentru diferite afectiuni, in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini. Medicamente antibiotice si solutii injectabile. Tipurile de medicamente si cantitatile estimate se regasesc in Anexa la prezenta documentatie de atribuire. Numar de loturi =148; Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 11 zile Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor cu 3 zile lucratoare.
Interne Kennung: 2036/15.04.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Amiodarona fioleHameln 150 mg/3 ml
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime pentru acord cadru si contract subsecvent se gasesc in caietul de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Amiodarona 200 mg
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Amlodipina 5 mg
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Amlodipina 10 mg
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Adozin 10 mg /2 ml
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Betalok 5 mg/5 ml
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Bisoprolol 5 mg cp/Bisotens 5 mg
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Clorhidrat de dopamina
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Captopril 25 mg
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Digoxin 0.25 mg
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Digoxin 0.5 mg/2 ml
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Diltiazem 60 mg
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Dopegyt 250 mg
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Dobutamina 12.5 mg/ ml
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Enap 1.25 mg/ml
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Enalapril 10 mg
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Furosemid 20 mg/2 ml
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Furosemid 40 mg
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Coryol 12.5 mg
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Metoprolol 25 mg
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Betalok 50 mg
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Nifedipin 20 mg
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Indapamid 1.5 mg cp
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Nebivolol 5 mg
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Nitromint 2.6 mg
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Nitroglicerina 0.5 mg
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Nitromint 0.4 mg/ doza spray
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Nitronal 1 mg / ml
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Noliprel 5/1.25 mg
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime pentru acordul cadru si contractul subsecvent se gasesc in caietul de sarcini
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Olicard 40 mg
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Propranolol 40 mg
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Perindopril 5 mg
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Perindopril 10 mg
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Simvacard 20 mg
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Torvacard 40 mg
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Spironolactona 25 mg
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Candesartan 16 mg
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Verapamil 40 mg
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Tachyben 25 mg/5 ml
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Tenaxum 1 mg
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Triplixam 10/2.5/5
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Triplixam 10/2.5/10
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Triplixam 5/1.25/5
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Triplixam 5/1.25/10
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Trimetazidina 35 mg
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Etamsilat 250 mg
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Fitomenadiona 10 mg / ml
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Adrenostazin 1.5 mg/5ml
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Aspimax cardio 75 mg
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Clexane 4000 ui/ 0.4 ml
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Clexane 6000 ui/ 0.6 ml
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Clexane 8000 ui/ 0.8 ml
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Sintrom 4 mg
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Telexer 110 mg
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Telexer 150 mg
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Trombex 75 mg
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Trombostop 2 mg
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Pentoxifilina 400 mg
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Pentoxifilina 100 mg/5 ml
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Vessel-due cp
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Furazolidona 100 mg
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Hidrasec 100 mg
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Smecta 3 g
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Enterolactis plus
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Enterolactis buvabil
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Enterolactis Baby picaturi
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Tasectan 250 mg
Interne Kennung: 67
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33661200 Analgetika
Los: LOT-0068
Titel: Enterol 250 mg
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Hidrasec 30 mg
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Hidrasec 10 mg
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Loperamid 2 mg
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Acupan 20 mg/2 ml
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Sugammadex 100 mg/ml
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Cathejell cu lidocaina
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Xilina 1 %
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Xilina 2 % fiole
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: Lysthenon 0.1 g/5 ml
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Lidocain 10 % 38 g spray
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Rocuroniu 10 mg/ml
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Etomidat lipuro 2 mg/ml
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Acido tranexamico 500 mg/5 ml
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: Marcaina spinal heavy 5 mg/ml
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: Forvel 0.4 mg/ml
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: Miostin 0.5 mg/ml
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: Propofol 10 mg/ml x 20 ml
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: Ropivacaina 10 mg /ml
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: Sevo-anesteran 250 ml
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: Atracurium 10 mg/ml
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: Adrenalina 1 mg/ml
Interne Kennung: 89
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33670000 Arzneimittel für den Respirationstrakt
Los: LOT-0090
Titel: Noradrenalina 1 mg/ml
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: Efedrina 50 mg/ml
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: Fluimucil 300 mg/3 ml
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: Ambroxol 30 mg
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0094
Titel: Ambroxol 15 mg/
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0095
Titel: Codeina 15 mg
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: Erdomed 300 mg
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0097
Titel: Foster 100/6 mcg
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: Paxeladin 0.2 % sirop
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0099
Titel: Teotard 200 mg
Interne Kennung: 99
Los: LOT-0100
Titel: Teotard 350 mg
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0101
Titel: Ventolin spray
Interne Kennung: 101
Los: LOT-0102
Titel: Ventolin 5mg/ml solutie inhalat flacon
Interne Kennung: 102
Los: LOT-0103
Titel: Miofilin 24 mg/ ml
Interne Kennung: 103
Los: LOT-0104
Titel: Montelukast 10 mg cp
Interne Kennung: 104
Los: LOT-0105
Titel: Stodal sirop (O-G)
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0106
Titel: Acetazolamida 250 mg
Interne Kennung: 106
Los: LOT-0107
Titel: Fenilbutazona crema
Interne Kennung: 107
Los: LOT-0108
Titel: Baneocin ung x 15 g
Interne Kennung: 108
Los: LOT-0109
Titel: Baneocin pulbere
Interne Kennung: 109
Los: LOT-0110
Titel: Benzoat de benzil 250 mg/g crema x 50 g
Interne Kennung: 110
Los: LOT-0111
Titel: Betabioptal pic oftalmice flacon
Interne Kennung: 111
Los: LOT-0112
Titel: Betadine 100 mg/g ung x 20 g
Interne Kennung: 112
Los: LOT-0113
Titel: Betadine solutie 100 mg/ml x 1000 ml flacon
Interne Kennung: 113
Los: LOT-0114
Titel: Betadine sapun x 1000 ml flacon
Interne Kennung: 114
Los: LOT-0115
Titel: Betadine 10 % x 120 ml flacon
Interne Kennung: 115
Los: LOT-0116
Titel: Cutaden ung
Interne Kennung: 116
Los: LOT-0117
Titel: Ciprofloxacin pic oftalmice
Interne Kennung: 117
Los: LOT-0118
Titel: Fresubin protein energy drink 200 ml
Interne Kennung: 118
Los: LOT-0119
Titel: Fenefrin 100 mg/ml picaturi
Interne Kennung: 119
Los: LOT-0120
Titel: Xylo-nasal 1 mg/ml pic nazale flacon
Interne Kennung: 120
Los: LOT-0121
Titel: Acid tioctic 600 mg/24 ml flacon
Interne Kennung: 121
Los: LOT-0122
Titel: Rinofug 1 mg/ml 10 ml picaturi
Interne Kennung: 122
Los: LOT-0123
Titel: Reviscon 1.6% plus VSY
Interne Kennung: 123
Los: LOT-0124
Titel: Regen-Ag crema
Interne Kennung: 124
Los: LOT-0125
Titel: Hemorzon ung
Interne Kennung: 125
Los: LOT-0126
Titel: Isoprinosine sirop/Groprinosin
Interne Kennung: 126
Los: LOT-0127
Titel: Omnipaque 350 mg/200 ml flacon
Interne Kennung: 127
Los: LOT-0128
Titel: Oftacain 4 mg/ml picaturi
Interne Kennung: 128
Los: LOT-0129
Titel: Liv 52 sirop
Interne Kennung: 129
Los: LOT-0130
Titel: Alle 10 mg+500 ui gel
Interne Kennung: 130
Los: LOT-0131
Titel: Kreon 10.000 ui 150 mg
Interne Kennung: 131
Los: LOT-0132
Titel: Mydrane 0.2 mg/ml+3.1mg/ml+10 mg/ml sol. inj
Interne Kennung: 132
Los: LOT-0133
Titel: Nidoflor crema
Interne Kennung: 133
Los: LOT-0134
Titel: Neste Nan 1 lapte praf x 400 g
Interne Kennung: 134
Los: LOT-0135
Titel: Otis -t pic
Interne Kennung: 135
Los: LOT-0136
Titel: Ototis pic
Interne Kennung: 136
Los: LOT-0137
Titel: Thiossen 600 mg
Interne Kennung: 137
Los: LOT-0138
Titel: Ebilfumin 30 mg
Interne Kennung: 138
Los: LOT-0139
Titel: Ebilfumin 75 mg
Interne Kennung: 139
Los: LOT-0140
Titel: Triderm /Tresyl crema
Interne Kennung: 140
Los: LOT-0141
Titel: Tropicamida 10 mg/ml pic oftalmice
Interne Kennung: 141
Los: LOT-0142
Titel: Tropicamida 5 mg/ml pic oftalmice
Interne Kennung: 142
Los: LOT-0143
Titel: Tobrex pic oft
Interne Kennung: 143
Los: LOT-0144
Titel: Tobrex ung oftalmic
Interne Kennung: 144
Los: LOT-0145
Titel: Tobradex ung oftalmic
Interne Kennung: 145
Los: LOT-0146
Titel: Tobradex pic oftalmice/Dexatobrom pic oft
Interne Kennung: 146
Los: LOT-0147
Titel: Polygynax ovule
Interne Kennung: 147
Los: LOT-0148
Titel: Panangin forte 316mg/280 mg
Interne Kennung: 148
Los: LOT-0149
Titel: Oximed spray
Interne Kennung: 149
Los: LOT-0150
Titel: Uractiv
Interne Kennung: 150
Los: LOT-0151
Titel: Clismalax 133 ml flacon
Interne Kennung: 151
Los: LOT-0152
Titel: Clorura de sodiu 0.9 % 3000 ml punga
Interne Kennung: 152
Los: LOT-0153
Titel: Apa oxigenata 3 % 200 ml
Interne Kennung: 153