2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodach 19 12 12, 19 12 10, 20 01 10 i 20 01 11, pochodzących z Zakładu Zagospodarowania Odpadów Nowy Dwór Sp. z o. o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodach 19 12 12 tj. inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, odpadów o kodzie 19 12 10 tj. odpady palne (paliwo alternatywne) oraz odpadów o kodach 20 01 10 i 20 01 11, pochodzących z Zakładu Zagospodarowania Odpadów Nowy Dwór Sp. z o. o., który został podzielony na pięć części.
Interne Kennung: ZP/ZZO/8/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – obejmująca odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 (frakcja nadsitowa po przetworzeniu odpadów komunalnych zmieszanych)
Beschreibung: Część 1 – obejmująca odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 (frakcja nadsitowa po przetworzeniu odpadów komunalnych zmieszanych) a) odpady należy przetransportować, a następnie zagospodarować w instalacjach, które posiadają decyzje zezwalające na przetwarzanie tych odpadów w procesie odzysku, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 699). b) odbiór odpadów następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu i rozładunku. c) ilość odpadów wynosi około 8 000 Mg w okresie obowiązywania umowy. Miesięczna ilość wynosi około 667 Mg, natomiast tygodniowa około 167 Mg. Są to ilości szacunkowe, służące pomocniczo do przygotowania oferty, przy czym 8 000 Mg to orientacyjna ilość do odbioru i odzysku, która może ulec zwiększeniu o 15 %. Zamawiający nie musi zrealizować przedmiotu zamówienia w pełnym wymiarze. Odbiór odpadów wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. d) Zamawiający zastrzega, iż podana ilość przedmiotu zamówienia jest wielkością prognozowaną i uzależnioną od potrzeb Zamawiającego. Powyższe nie skutkuje odstąpieniem od umowy lub zmianą jej warunków. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z powyższego, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu, którego niniejszym się zrzeka. e) odpady stanowią materiał posortowniczy (balast) pochodzący z mechanicznej obróbki odpadów komunalnych zmieszanych na linii sortowniczej. f) odpady pozbawione są metali żelaznych i nieżelaznych, które wyłapywane są przez separator metali (dotyczy metali żelaznych) oraz wydzielane ręcznie w kabinach sortowniczych (dotyczy metali nieżelaznych). g) odpady wytworzone w mechanicznym procesie są magazynowane luzem pod zadaszeniem i w takiej formie będą załadowywane na podstawione środki transportu. Średnia waga 1 m3 odpadów wynosi około 0,25 Mg. Jest to wartość orientacyjna służąca Wykonawcy do skalkulowania kosztów, natomiast nie stanowi podstaw do jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu. h) średnia waga ładunków dla naczep typu ruchoma podłoga to około 20-22 Mg. i) Minimalna gwarantowana masa odpadów w ramach jednego środka transportu typu ruchowa podłoga wynosi 17 Mg.
Interne Kennung: Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Menge: 8 000 Tonnen
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 – obejmująca odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 (rozdrobnione odpady wielkogabarytowe)
Beschreibung: Część 2 – obejmująca odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 (rozdrobnione odpady wielkogabarytowe) a) odpady należy przetransportować, a następnie zagospodarować w instalacjach, które posiadają decyzje zezwalające na przetwarzanie tych odpadów w procesie odzysku, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 699). b) odbiór odpadów następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu i rozładunku. c) ilość odpadów wynosi około 2 200 Mg w okresie obowiązywania umowy. Miesięczna ilość wynosi około 183 Mg, natomiast tygodniowa około 46 Mg. Są to ilości szacunkowe, służące pomocniczo do przygotowania oferty, przy czym 2 200 Mg to orientacyjna ilość do odbioru i odzysku, która może ulec zwiększeniu o 15 %. Zamawiający nie musi zrealizować przedmiotu zamówienia w pełnym wymiarze. Odbiór odpadów wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. d) Zamawiający zastrzega, iż podana ilość przedmiotu zamówienia jest wielkością prognozowaną i uzależnioną od potrzeb Zamawiającego. Powyższe nie skutkuje odstąpieniem od umowy lub zmianą jej warunków. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z powyższego, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu, którego niniejszym się zrzeka. e) Odpady stanowią materiał pochodzący z rozdrabniania odpadów wielkogabarytowych za pomocą mobilnego dwuwałowego rozdrabniacza f) odpady pozbawione są metali żelaznych, które wyłapywane są przez separator metali, zamontowany na przenośniku wyładowczym rozdrabniacza. g) odpady wytworzone podczas rozdrabniania magazynowane są luzem na placu i w takiej formie będą załadowywane na podstawione środki transportu. Średnia waga 1 m3 odpadów wynosi około 0,20 Mg. Jest to wartość orientacyjna służąca Wykonawcy do skalkulowania kosztów, natomiast nie stanowi podstaw do jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu. h) średnia waga ładunków dla naczep typu ruchoma podłoga to około 18-20 Mg. i) Minimalna gwarantowana masa odpadów w ramach jednego środka transportu typu ruchowa podłoga wynosi 16 Mg.
Interne Kennung: Część 2
Menge: 2 200 Tonnen
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 – obejmująca odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 - RDF, wytworzonych z materiału posortowniczego (balastowego) po przetworzeniu zmieszanych odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 (tzw. czarny worek).
Beschreibung: Część 3 – obejmująca odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 - RDF, wytworzonych z materiału posortowniczego (balastowego) po przetworzeniu zmieszanych odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 (tzw. czarny worek). a) odpady należy przetransportować, a następnie zagospodarować w instalacjach, które posiadają decyzje zezwalające na przetwarzanie tych odpadów w procesie odzysku R12 lub R1, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2024 r. poz. 1834 ze zm.). b) odbiór odpadów następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu i rozładunku. c) orientacyjna ilość odpadów wynosi około 3 500 Mg w okresie obowiązywania umowy. Miesięczna ilość wynosi około 583 Mg, natomiast tygodniowa około 146 Mg. Są to ilości szacunkowe, służące pomocniczo do przygotowania oferty, przy czym 3 500 Mg to orientacyjna ilość do odbioru i zagospodarowania, która może ulec zwiększeniu o 15 %. Zamawiający nie musi zrealizować przedmiotu zamówienia w pełnym wymiarze. Odbiór odpadów wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. d) Zamawiający zastrzega, iż podana ilość przedmiotu zamówienia jest wielkością prognozowaną i uzależnioną od potrzeb Zamawiającego. Powyższe nie skutkuje odstąpieniem od umowy lub zmianą jej warunków. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z powyższego, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu, którego niniejszym się zrzeka. e) Paliwo alternatywne zostało wytworzone na linii do produkcji RDF z materiału posortowniczego (balastowego) z odpadów zmieszanych komunalnych (czarny worek). Wielkość rozdrobnionej frakcji wynosi około 40 mm, kaloryczność powyżej 17 MJ/Mg. f) odpady pozbawione metali żelaznych i nieżelaznych, które wyłapywane są przez separatory metali, PVC wysortowywany ręcznie. g) odpady wytworzone w mechanicznym procesie są magazynowane luzem pod zadaszeniem i w takiej formie będą załadowywane na podstawione środki transportu. Średnia waga 1 m3 odpadów wynosi około 0,26 Mg. Jest to wartość orientacyjna służąca Wykonawcy do skalkulowania kosztów, natomiast nie stanowi podstaw do jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu. h) Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Część 3
Menge: 3 500 Tonnen
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 – obejmująca odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 - RDF, wytworzonych z materiału posortowniczego z odpadów selektywnie zbieranych
Beschreibung: Część 4 – obejmująca odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 - RDF, wytworzonych z materiału posortowniczego z odpadów selektywnie zbieranych a) Odpady należy przetransportować, a następnie zagospodarować w instalacjach, które posiadają decyzje zezwalające na przetwarzanie tych odpadów w procesie odzysku R12 lub R1, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2024 r. poz. 1834 ze zm.). b) odbiór odpadów następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu i rozładunku. c) orientacyjna ilość odpadów wynosi około 1 500 Mg w okresie obowiązywania umowy. Miesięczna ilość wynosi około 250 Mg, natomiast tygodniowa około 63 Mg. Są to ilości szacunkowe, służące pomocniczo do przygotowania oferty, przy czym 1500 Mg to orientacyjna ilość do odbioru i zagospodarowania, która może ulec zwiększeniu o 15 %. Zamawiający nie musi zrealizować przedmiotu zamówienia w pełnym wymiarze. Odbiór odpadów wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. d) Zamawiający zastrzega, iż podana ilość przedmiotu zamówienia jest wielkością prognozowaną i uzależnioną od potrzeb Zamawiającego. Powyższe nie skutkuje odstąpieniem od umowy lub zmianą jej warunków. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z powyższego, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu, którego niniejszym się zrzeka. e) Paliwo alternatywne zostało wytworzone na linii do produkcji RDF z materiału posortowniczego z odpadów selektywnie zbieranych. Wielkość rozdrobnionej frakcji wynosi około 40 mm, kaloryczność powyżej 20 MJ/Mg. f) odpady pozbawione metali żelaznych i nieżelaznych, które wyłapywane są przez separatory metali, PVC wysortowywany ręcznie. g) odpady wytworzone w mechanicznym procesie są magazynowane luzem pod zadaszeniem i w takiej formie będą załadowywane na podstawione środki transportu. Średnia waga 1 m3 odpadów wynosi około 0,19 Mg. Jest to wartość orientacyjna służąca Wykonawcy do skalkulowania kosztów, natomiast nie stanowi podstaw do jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu.
Interne Kennung: Część 4
Menge: 1 500 Tonnen
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 – obejmująca odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodach 20 01 10 (Odzież) i 20 01 11 (Tekstylia)
Beschreibung: Część 5 – obejmująca odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodach 20 01 10 (Odzież) i 20 01 11 (Tekstylia) a) Odpady należy przetransportować, a następnie zagospodarować w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w instalacji, która posiada decyzję zezwalającą na przetwarzanie tych odpadów w procesie odzysku R1 lub R12, wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2024 r. poz. 1834 ze zm.). W przypadku, gdy Wykonawca przewiduje poddanie odpadów recyklingowi w procesie R3 i/lub R5 należy wskazać to w formularzu oferty. b) Odbiór odpadów następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu i rozładunku. c) Ilość odpadów wynosi około 800 Mg w okresie obowiązywania umowy, przy czym szacunkowa ilość odpadów o kodzie 20 01 10 (Odzież) wynosi około 80 %, a odpadów o kodzie 20 01 11 (Tekstylia) wynosi około 20 %. Zamawiający nie musi zrealizować przedmiotu zamówienia w pełnym wymiarze. d) Odpady magazynowane są luzem i/lub w workach pod zadaszeniem i w takiej formie będą załadowywane na podstawione środki transportu. e) Średnia waga załadunku na naczepę typu ruchoma podłoga (90m3) wynosi 15-18 Mg. f) Średnia waga załadunku na naczepę typu wanna (50m3?) wynosi około 8 – 10 Mg.
Interne Kennung: Część 5
Menge: 800 Tonnen