584347-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Wartung von Straßenbeleuchtungen – Drift og Vedligeholdelse af gadebelysning og boldbanelys til Tønder Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDrift og Vedligeholdelse af gadebelysning og boldbanelys til Tønder Kommune
BeschreibungUdbuddet vedrører i hovedtræk: 1.Drift og vedligeholdelse 2.Vagtordning og beredskab 3.Daglig drift og vedligeholdelse af vejbelysningsanlæg i hele Tønder Kommune 4.Afhjælpning af fejl og mangler 5.Eftersyn, gruppe udskiftning af lyskilder 6.Vedligeholde og ajourføre dokumentation 7.Udvidelser og nyetablering af vejbelysningsanlæg 8.Boldbanebelysning
Interne Kennung774920
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 50230000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Straßen und anderen Einrichtungen, 50232110 Betriebsbereitmachung von öffentlichen Beleuchtungsanlagen, 34928500 Straßenbeleuchtungseinrichtungen
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenOrdregiver har mulighed for at forlænge aftalen med op til 3 x 12 måneder