584506-2026 - Wettbewerb
Finnland – Reinigungsdienste – Sivakka-yhtymä Oy, Siivouspalvelut Oulun kaupungin Kaijonharjun, Koskelan, Kuivasjärven, Ritaharjun, Toppilan, Toppilansaaren ja Välivainion alueille
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sivakka-yhtymä Oy, Siivouspalvelut Oulun kaupungin Kaijonharjun, Koskelan, Kuivasjärven, Ritaharjun, Toppilan, Toppilansaaren ja Välivainion alueille
Beschreibung: Hankinnan kohteena ovat ylläpitosiivouspalvelut oululaisen vuokratalokonserni Sivakan kiinteistöissä. Kilpailutuksen piiriin kuuluu kaksi (2) yhtiötä: Oulun Sivakka Oy ja Sivakka-yhtymä Oy. Sopimus solmitaan molempien yhtiöiden kanssa. Siivottavat tilat ovat asuinkerrostalojen ja pientalojen porraskäytävä-, hissi-, sauna- ja kerhotiloja, pyykkitupia sekä urheiluväline- ja lastenvaunuvarastoja. Asuinhuoneistojen siivoukset eivät sisälly tähän hankintaan. Sopimuskausi on suunniteltu alkavaksi 1.2.2027. Aloitusaikataulu on arvio ja sopimus syntyy vasta molempien sopijaosapuolten allekirjoituksella. Sopimus on voimassa 2 vuotta, jonka jälkeen sitä on mahdollisuus jatkaa kolmen (3) kuukauden irtisanomisajalla 31.1.2032 saakka. Päätöksen sopimuksen jatkosta tekee tilaaja. Hankinta ei sisällä perussiivousta.
Interne Kennung: 620502
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: A. Hankintayksikkö julkaisee hankintailmoituksen julkisten hankintojen ilmoituskanava Hilmassa sekä Tarjouspalvelu.fi -portaalissa. B. Tarjoajat voivat esittää annettuun määräaikaan mennessä lisätietokysymyksiä tarjouskilpailun aikana Tarjouspalvelu.fi-portaalin kautta. C. Tarjoukset tulee jättää annettuun määräaikaan mennessä Tarjouspalvelu.fi -portaalin kautta. D. Tarjousajan päättymisen jälkeen hankintayksikkö avaa tarjoukset. Ensimmäisessä vaiheessa hankintayksikkö arvioi tarjoajien soveltuvuuden eli onko tarjoajalla tekniset, taloudelliset ja muut edellytykset hankinnan toteuttamiseksi. Toisessa vaiheessa arvioidaan tarjousten tarjouspyynnön mukaisuus. Tarjousten vertailu suoritetaan soveltuvuusvaatimukset täyttävien tarjoajien kesken, jotka ovat jättäneet tarjouspyynnön mukaisen tarjouksen. E. Hankintayksikkö tekee hankintapäätöksen, joka annetaan tiedoksi tarjoajille. F. Hankintayksikkö tekee sopimuksen kilpailutuksen voittaneen tarjoajan kanssa 14 vrk odotusajan jälkeen. Hankintaan sovelletaan julkisista hankinnoista /1397/2016) annettua lakia. Kilpailu toteutetaan hankintalain 32 §:n mukaisena avoimena menettelynä, jossa tilaaja tulee valitsemaan kilpailutuksen perusteella yhden (1) tarjoajan palveluntuottajaksi sopimukseen.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000