2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU DE FURNIZARE PRODUSE LACTATE 2026
Beschreibung: Acord-cadru de achiziţie publică pentru Produse lactate : LOT – 1 – Branzeturi cașcaval, Lot 2 - Produse lactate (iaurt, lapte, smantana, unt), LOT – 3 – Caș proaspăt, LOT – 4 – Înghețată. Acestea se vor furniza cu caracteristicile si in conditiile solicitate in Caietul de sarcini. Acordul-cadru se va incheia cu maxim 2 (doi) operatori economici clasati in ordinea pretului ofertat, in cazul in care exista doi operatori economici declarati admisi (indeplinesc conditiile solicitate conform documentatiei de atribuire). In cazul in care nu sunt minim doi operatori economici, acordul-cadru se va incheia cu operatorul economic calificat. Criteriul de atribuire pentru fiecare lot al acordului-cadru de furnizare este „Cel mai bun raport calitate - preț”. Autoritatea contractanta va semna acordul-cadru doar cu operatorii economici situati pe locurile I si II. Plata se va face prin OP in termen de 30 zile calendaristice de la data validarii facturii in sistemul electronic RO e-factura si prin exceptie, in termen de maxim 60 de zile calendaristice de la data validarii acesteia in conformitate cu prevederile art. 7 alin. (1) din Legea 72/2013 actualizata, in situatia in care ordonatorul principal de credite nu a aprobat bugetul de cheltuieli destinat autoritatii contractante. Operatorii economici vor putea solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 18 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet la toate solicitarile de clarificari in legatura cu documentatia de atribuire conform obligatiei prevazute la art. 160 alin. 2 din legea 98/2016, în a 11 - a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Cantitatile minime/maxime ale acordului-cadru si a celui mai mare contract subsecvent estimat a se incheia in cadrul derularii acordului se regasesc in caietul de sarcini VALOAREA ESTIMATA FARA TVA ACORD-CADRU: LOT 1: minim 137.938,20 lei si maxim 1.654.158,20 lei LOT 2: minim121.087,50 lei si maxim 1.453.704,00 lei LOT 3: minim 13.794,00 lei si maxim 165.718,00 lei LOT 4: minim 5.495,00 lei si maxim 65.930,00 lei Valoarea estimată fără TVA acord cadru: minim 278.314,70 lei si maxim 3.339.510,20 lei VALOAREA ESTIMATA FARA TVA CEL MARE CONTRACT SUBSECVENT: LOT 1: minim 137.938,20 lei si maxim 827.120,10 lei LOT 2: minim 121.097,50 lei si maxim 726.867,00 lei LOT 3: minim 13.794,00 lei si maxim 82.878,00 lei LOT 4: minim 5.495,00 lei si maxim 32.965,00 lei Valoarea total estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent: minim 278.314,70 lei si maxim 1.669.830,10 lei.
Interne Kennung: 9899076_2026_PAAPD1626332
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: BRÂNZETURI, CAȘCAVAL
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: PRODUSE LACTATE ( IAURTURI, LAPTE, SMÂNTÂNĂ, UNT )
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: CAȘ PROASPĂT
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: ÎNGHEȚATĂ
Interne Kennung: 4