584871-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Tanklöschfahrzeuge – Nordvestjyllands Brandvæsens udbud af opbygning af tankvogn
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelNordvestjyllands Brandvæsens udbud af opbygning af tankvogn
BeschreibungUdbuddet, der gennemføres som et offentligt udbud efter reglerne herom i udbudslovens §§ 56 og 57, vedrører aftale om opbygning af tankvogn. Aftalen er ikke opdelt i mindre delaftaler, da aftalen alene indbefatter opbygningen af 1 tankvogn og derfor ikke meningsfyldt kan opdeles i flere delaftaler. Aftalen indgås på baggrund af det aftaleudkast, der indgår som en del af udbudsmaterialet. For nærmere beskrivelse af ydelsen omfattet af aftalen henvises til det samlede udbudsmateriale.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144212 Tanklöschfahrzeuge
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenTilbudsgiver skal i tilbudslisten oplyse pris for option 1-2. For en nærmere beskrivelse af optionerne henvises til kravspecifikationen. Såfremt optioner udnyttes, meddeler Ordregiver dette ved kontraktunderskrift.