584988-2026 - Ergebnis
Schweden – Fahrzeuge für Abfall – Anskaffning av renhållningsfordon
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Anskaffning av renhållningsfordon
Beschreibung: Renhållningsbolaget i Mellansverige AB, org nr: 556991–1356 har för avsikt att upphandla en (1) stycken tvåfackad tvåaxlad sopbil enligt förfrågningsunderlaget. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i upphandlingsdokumenten. Renhållningsbolaget i Mellansverige AB har ett behov av ett nytt renhållningsfordon för att lättare kunna navigera på lands-, och grusvägar.
Interne Kennung: 26/3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144510 Fahrzeuge für Abfall
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0000