2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa odczynników do wykonania badań metodami biologii molekularnej w kierunku jednoczesnego wykrywania DNA HBV, RNA HCV, RNA HIV w pulach osocza wraz z dzierżawą niezbędnej aparatury
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) dostawa odczynników, materiałów kontrolnych/kalibracyjnych oraz materiałów zużywalnych do wykonania badań metodami biologii molekularnej w kierunku jednoczesnego wykrywania: RNA HCV, RNA HIV, DNA HBV w pulach osocza. 2) dzierżawa dwóch automatycznych systemów analitycznych (zwanych dalej: aparatami lub analizatorami) wraz z systemami sterowania niezbędnymi do wykonania w/w badań w celu zwolnienia do wydania 300 000 (trzysta tysięcy) donacji z możliwością automatycznej archiwizacji materiału badanego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki nr 9 (Formularz asortymentowo-cenowy) i załącznik nr 2 (Opis przedmiotu zamówienia) do SWZ. 3. Dostawa przedmiotu zamówienia do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi (w lokalizacji przy ul. Franciszkańskiej 17/25, 91-433 Łódź) realizowana będzie na koszt i ryzyko Wykonawcy. 4. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 7 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy). 5. Ilekroć w SWZ i jej załącznikach przedmiot zamówienia opisano poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy przez to rozumieć jedynie przedstawienie przykładu produktu, procesu, rozwiązania czy funkcjonalności, to jest określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych produktu, materiału bądź technologii i należy przyjąć, iż wskazaniu takiemu towarzyszy każdorazowo wyrażenie „lub równoważny/e”. Wskazanie takie ma na celu wyłącznie doprecyzowanie oczekiwań Zamawiającego. W takim przypadku Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, przy czym oferowane rozwiązania równoważne winny posiadać parametry nie gorsze niż określone przez Zamawiającego. Jako minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe należy rozumieć wymagania dotyczące produktów, procesów, funkcjonalności, materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach i stronach internetowych różnych producentów. Również w przypadku powoływania się przez Zamawiającego na normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych (certyfikaty) odnoszące się do przedmiotu zamówienia, dopuszcza się rozwiązania równoważne do opisanych przez Zamawiającego. W zakresie przywołanych w dokumentacji norm, stanowią one wymóg minimalny, tj. dopuszcza się normy wyższe, równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego ma obowiązek wykazać, że oferowane przez niego dostawy lub usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Interne Kennung: ZP.260.8.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33124130 Diagnostische Ausstattung, 38434520 Blutanalysegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa odczynników do wykonania badań metodami biologii molekularnej w kierunku jednoczesnego wykrywania DNA HBV, RNA HCV, RNA HIV w pulach osocza wraz z dzierżawą niezbędnej aparatury.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, tj.: 1) zakupu większej ilości odczynników, materiałów kontrolnych/kalibracyjnych oraz materiałów zużywalnych do wykonania badań metodami biologii molekularnej wyspecyfikowanych w opisie przedmiotu zamówienia asortymentu w zakresie 20% wartości zamówienia podstawowego, w zależności od zapotrzebowania wynikającego z trudnych do przewidzenia okoliczności; 2) obniżenia wielkości przedmiotu umowy w przypadku rzeczywistego mniejszego zużycia odczynników, materiałów kontrolnych/kalibracyjnych oraz materiałów zużywalnych do wykonania badań metodami biologii molekularnej (możliwość rezygnacji z części zamawianego asortymentu) z zastrzeżeniem, że rezygnacja z asortymentu nie przekroczy 20% wartości umowy. Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji określa załącznik nr 7 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy).
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: ZP.260.8.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696200 Blood-testing reagents
Additional classification (cpv): 33124130 Diagnostic supplies, 38434520 Blood analysers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options: