See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Leżajsk w roku 2024.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn. :Dz. U. z 2023 r. poz.1356 -"Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki szkółkarskiej oraz utrzymania infrastruktury turystycznej, obiektów edukacji, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Leżajsk w roku 2024. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania infrastruktury turystycznej, obiektów edukacji wynikające z Zał.nr 2 i 3 do SWZ. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia, określa Decyzja nr161 Dyrektora DGLP z dnia 12.09.2023r., Decyzja nr 25 DRDLP w Krośnie z 15.06.2023r. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy 02.01.2024r. -31.12.2024r.
Interne Kennung: S.270.1.4.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 01 - Leśnictwo Czarna
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt.1 ustawy z dnia 28.09.1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U.z 2023r. poz.1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, oraz utrzymania infrastruktury turystycznej, obiektów edukacji Nadleśnictwa Leżajsk w roku 2024. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, oraz utrzymania infrastruktury turystycznej, obiektów edukacji wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Zał. nr 2.1 –planowany rozmiar prac; Zał. nr 2.2.-szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji Zał. nr 2.3.1.–charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna Zał. nr 2.3.2.–układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie Zał. nr 2.3.3.–zestawienie odległości i warunków zrywki drewna Zał. nr 2.3.4.–zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki Zał. nr 2.3.5.–zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego Zał. nr 2.3.6.–informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał) Zał. nr 2.4.1.-informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów) 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 161 DGLP z dnia 12.09.2023r. zmieniającą decyzję nr 25 DGLP z dnia 10.03. 2023r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (znak sprawy MZ.011.2.4.2023); Załącznik nr 3.2. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w nadleśnictwach zgrupowanych w RDLP w Krośnie przyjęty decyzją nr 25 DRDLP w Krośnie z dnia 15.06.2023r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych” w nadleśnictwach zgrupowanych w RDLP w Krośnie (znak sprawy ZG.011.2.2023). Określony w Zał. nr. 3.1. i w Zał. nr 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. i Zał. nr 3.2. do SWZ nie stosuje się. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ. 7) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia, szczegółowy opis SWZ pkt 3-7-3.13. 8) Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty „Opcja” - która nie przekroczy 30% wartości Umowy. 9) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dot. przedmiotu umowy. Wyk. może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. Wskazanie takie należy umieścić w ofercie w przypadku braku wskazania podwykonawcy można wprowadzić na warunkach wskazanych w umowie. Zam. zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wyk./podwyk. na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks prac z późn. zm. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami dla tzw. „procedury odwróconej” art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Dotyczy Pakiet 01-11: Wynagrodzenie będzie płatne w terminie do 14 dni od doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury. Podstawą do wystawienia faktury przez Wykonawcę będą Protokoły Odbioru Robót wskazane w załączniku nr 12. Zamawiający przewiduje zmiany treści umowy umowy, szczegóły zawiera zał. 12 SWZ. Nie przewiduje się zaliczek na poczet wykonania zamówienia. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres prac mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniej niż 70 % Wartości Przedmiotu Umowy na dany Pakiet.
Interne Kennung: Leśnictwo Czarna
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, 2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, 3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 02 - Leśnictwo Korniaktów
Interne Kennung: Leśnictwo Korniaktów
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, 2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, 3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. cd pkt.II.2.4 Zam. zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wyk./podwyk. na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks prac z późn. zm. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami dla tzw. „procedury odwróconej” art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP.
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 03 - Leśnictwo Potok, Leśnictwo Sarzyna
Interne Kennung: Leśnictwo Potok, Leśnictwo Sarzyna
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, 2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, 3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. cd pkt.II.2.4 Zam. zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wyk./podwyk. na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks prac z późn. zm.). Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami dla tzw. „procedury odwróconej” art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP.
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 04 - Leśnictwo Wydrze
Interne Kennung: Leśnictwo Wydrze
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 05 - Leśnictwo Zmysłówka
Interne Kennung: Leśnictwo Zmysłówka
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 06 - Leśnictwo Brzyska Wola, Leśnictwo Mołynie
Interne Kennung: Leśnictwo Brzyska Wola, Leśnictwo Mołynie
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 07 - Leśnictwo Kulno
Interne Kennung: Leśnictwo Kulno
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 08 - Leśnictwo Jelna, Leśnictwo Brzóza
Interne Kennung: Leśnictwo Jelna, Leśnictwo Brzóza
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 09 - Leśnictwo Marynin
Interne Kennung: Leśnictwo Marynin
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 10 - Leśnictwo Szkółkarskie
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt.1 ustawy z dnia 28.09.1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U.z 2023r. poz.1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki szkółkarskiej, oraz utrzymania infrastruktury turystycznej, obiektów edukacji Nadleśnictwa Leżajsk w roku 2024. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, gospodarski szkółkarskiej, oraz utrzymania infrastruktury turystycznej, obiektów edukacji wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Zał. nr 2.1 –planowany rozmiar prac; Zał. nr 2.2.-szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji Zał. nr 2.4.1.-informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów) 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 161 DGLP z dnia 12.09.2023r. zmieniającą decyzję nr 25 DGLP z dnia 10.03. 2023r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (znak sprawy MZ.011.2.4.2023); Załącznik nr 3.2. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w nadleśnictwach zgrupowanych w RDLP w Krośnie przyjęty decyzją nr 25 DRDLP w Krośnie z dnia 15.06.2023r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych” w nadleśnictwach zgrupowanych w RDLP w Krośnie (znak sprawy ZG.011.2.2023). Określony w Zał. nr. 3.1. i w Zał. nr 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. i Zał. nr 3.2. do SWZ nie stosuje się. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ. 7) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia, szczegółowy opis SWZ pkt 3-7-3.13. 8) Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty „Opcja” - która nie przekroczy 30% wartości Umowy. 9) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dot. przedmiotu umowy. Wyk. może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. Wskazanie takie należy umieścić w ofercie w przypadku braku wskazania podwykonawcy można wprowadzić na warunkach wskazanych w umowie. Zam. zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wyk./podwyk. na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks prac z późn. zm. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami dla tzw. „procedury odwróconej” art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Dotyczy Pakiet 01-11: Wynagrodzenie będzie płatne w terminie do 14 dni od doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury. Podstawą do wystawienia faktury przez Wykonawcę będą Protokoły Odbioru Robót wskazane w załączniku nr 12. Zamawiający przewiduje zmiany treści umowy umowy, szczegóły zawiera zał. 12 SWZ. Nie przewiduje się zaliczek na poczet wykonania zamówienia. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres prac mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniej niż 70 % Wartości Przedmiotu Umowy na dany Pakiet.
Interne Kennung: Leśnictwo Szkółkarskie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231600 Aufforstung
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 11 - Maszynowe pozyskanie i zrywka drewna na terenie Nadleśnictwa Leżajsk
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt.1 ustawy z dnia 28.09.1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U.z 2023r. poz.1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna w Nadleśnictwa Leżajsk w roku 2024. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu pozyskania i zrywki drewna wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Zał. nr 2.1 –planowany rozmiar prac; Zał. nr 2.2.-szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji Zał. nr 2.3.1.–charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna Zał. nr 2.3.2.–układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie Zał. nr 2.3.3.–zestawienie odległości i warunków zrywki drewna Zał. nr 2.3.4.–zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki Zał. nr 2.3.5.–zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego Zał. nr 2.3.6.–informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał) 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 161 DGLP z dnia 12.09.2023r. zmieniającą decyzję nr 25 DGLP z dnia 10.03. 2023r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (znak sprawy MZ.011.2.4.2023); Załącznik nr 3.2. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w nadleśnictwach zgrupowanych w RDLP w Krośnie przyjęty decyzją nr 25 DRDLP w Krośnie z dnia 15.06.2023r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych” w nadleśnictwach zgrupowanych w RDLP w Krośnie (znak sprawy ZG.011.2.2023). Określony w Zał. nr. 3.1. i w Zał. nr 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. i Zał. nr 3.2. do SWZ nie stosuje się. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ. 7) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia, szczegółowy opis SWZ pkt 3-7-3.13. 8) Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty „Opcja” - która nie przekroczy 30% wartości Umowy. 9) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dot. przedmiotu umowy. Wyk. może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. Wskazanie takie należy umieścić w ofercie w przypadku braku wskazania podwykonawcy można wprowadzić na warunkach wskazanych w umowie. Zam. zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wyk./podwyk. na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks prac z późn. zm. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami dla tzw. „procedury odwróconej” art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Dotyczy Pakiet 01-11: Wynagrodzenie będzie płatne w terminie do 14 dni od doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury. Podstawą do wystawienia faktury przez Wykonawcę będą Protokoły Odbioru Robót wskazane w załączniku nr 12. Zamawiający przewiduje zmiany treści umowy umowy, szczegóły zawiera zał. 12 SWZ. Nie przewiduje się zaliczek na poczet wykonania zamówienia. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres prac mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniej niż 70 % Wartości Przedmiotu Umowy na dany Pakiet.
Interne Kennung: Maszynowe pozyskanie i zrywka drewna na terenie Nadleśnictwa Leżajsk
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, 2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, 3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, 2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, 3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wyk./podwyk. na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks prac z późn. zm.). Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami dla tzw. „procedury odwróconej” art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Zamawiający wymaga wniesienia należytego wykonania umowy w wysokości 2% umowy brutto dotyczy pakietu nr 11. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach określonych szczegółowo w rozdziale 20SWZ. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy, we wszystkich formach przewidzianych w pkt 20.3. SWZ, powinno zabezpieczać roszczenia wynikające z niewykonania bądź nienależytego wykonania umowy w taki sam sposób, co oznacza, iż zabezpieczenie wniesione w formie innej niż pieniądz nie może zabezpieczać roszczeń Zamawiającego w sposób mniej korzystny, niż jakby miało to miejsce w przypadku wniesienia zabezpieczenia w pieniądzu. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy w formie gwarancji/poręczenia powinno być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego. Zamawiający nie dopuszcza możliwości uzależnienia wypłaty kwot z gwarancji/poręczenia od przedłożenia jakichkolwiek dodatkowych dokumentów, bądź spełnienia jakichkolwiek warunków, poza oświadczeniem Zamawiającego, iż żądana kwota jest należna z tytułu niewykonania bądź nienależytego wykonania umowy. Zamawiający zwróci zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane.