585347-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Geräte – ACORD-CADRU DE FURNIZARE APARATURĂ MEDICALĂ PENTRU 24 LUNI
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD-CADRU DE FURNIZARE APARATURĂ MEDICALĂ PENTRU 24 LUNI
Beschreibung: Acord cadru de furnizare aparatură medicală (Stație de macroscopie cu calculator și cameră digitală, Criotom, Aparat pentru monitorizare Holter EKG, Trusă de endoscopie intervențională ERCP și ecoendoscopie cu accesorii,Scaner lame, Platformă electrochirurgie cu accesorii, Unitate electrochirurgie monopolar, bipolar cu acccesorii, Unitate electrochirurgie cu sigilare vasculară ) necesară pentru dotarea secțiilor spitalului, în vederea creșterii eficienței și calității actului medical. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4540054_2026_PAAPD1634562
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Stație de macroscopie cu calculator și cameră digitală
Beschreibung: Stație de macroscopie cu calculator și cameră digitală destinată secției Laborator anatomie patologica Cantitățile minime și maxime conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Criotom
Beschreibung: Echipamentul este necesar pentru secția laborator anatomie patologica, min 1 buc, maxim 2 buc
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Aparat pentru monitorizare Holter EKG
Beschreibung: Aparat pentru monitorizare Holter EKG secția Medicina interna, cant. min 1, max 2
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen
Los: LOT-0004
Titel: Trusă de endoscopie intervențională ERCP și ecoendoscopie cu accesorii
Beschreibung: Trusă de endoscopie intervențională ERCP și ecoendoscopie cu accesorii necesara utilizării in sectia Medicina Interna, cant min.1, cant max 2
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33168100 Endoskopen
Los: LOT-0005
Titel: Scaner lame
Beschreibung: Scaner lame necesar pentru secția Laborator anatomie patologica, cant. min 1, max 2
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Platformă electrochirurgie cu accesorii
Beschreibung: Platformă electrochirurgie cu accesorii necesar pentru Bloc operator, cant. min 1, max 2
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33161000 Elektrochirurgieanlage
Los: LOT-0007
Titel: Unitate electrochirurgie monopolar, bipolar cu acccesorii
Beschreibung: Unitate electrochirurgie monopolar, bipolar cu acccesorii necesar pentru Bloc operator cant. min 1, max 2
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Unitate electrochirurgie cu sigilare vasculară
Beschreibung: Unitate electrochirurgie cu sigilare vasculară necesar pentru Bloc operator cant. min 1, max 2
Interne Kennung: 8