2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Pełnienie nadzoru inwestorskiego dla inwestycji: Budowa obwodnicy m. Namysłów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 451”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi dotyczącej pełnienia nadzoru inwestorskiego dla inwestycji: „Pełnienie nadzoru inwestorskiego dla inwestycji: Budowa obwodnicy m. Namysłów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 451”, zgodnie z warunkami SWZ. 2. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi, kontrola rozliczeń finansowych zadania w branżach jak poniżej oraz wykonanie badań laboratoryjnych kontrolnych, zgodnie z załączonym wykazem badań. Wykonawca zobowiązany będzie powołać „Zespół nadzoru inwestorskiego”, w skład którego wejdą zapewnieni przez wykonawcę inspektorzy branżowi, w szczególności: a) Inspektor branży drogowej, b) Inspektor branży mostowej, c) Inspektor branży gazowej, d) Specjalista technolog, e) Obsługa laboratoryjna, f) Inspektor branży sanitarnej (kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej), g) Elektroenergetycznej, h) Telekomunikacyjnej, i) Specjalista ds. geodezyjnych j) Specjalista geotechnik k) Specjalista ds. rozliczeń. Koordynatorem obowiązków Umownych będzie Inżynier Rezydent Ponadto Wykonawca zobowiązuje się, w przypadku gdy skład „Zespołu Nadzoru Inwestorskiego” będzie niewystarczający dla kompleksowej realizacji usług, do zapewnienia i powołania innych niezbędnych branżystów w celu prawidłowej realizacji niniejszego zamówienia, w ramach wynagrodzenia zaoferowanego w ofercie. 3. Szczegółowy zakres zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarach robót stanowiących załączniki do niniejszej specyfikacji.
Vorherige Bekanntmachung: 342960-2026
Interne Kennung: WP.3211.31.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art.139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie wymienione w punkcie 2 składa wraz z ofertą każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia również oświadczenie, o którym mowa w punkcie 2 tych podmiotów, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tych podmiotów oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. Wykonawca może ograniczyć się do złożenia w sekcji α w części IV Kryteria kwalifikacji formularza JEDZ ogólnego oświadczenia o spełnieniu wszystkich kryteriów kwalifikacji w postępowaniu, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A–D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie zamawiającego wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych zgodnie ze specyfikacją warunków zamówienia. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej, o której mowa w punkcie 4.4 SWZ, zamawiający zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: a) wykazu usług wykonanych w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane i zawierać szczegółowe informacje i dane niezbędne do oceny warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w punkcie 4.4.1 SWZ (tj. zakres nadzorowanych robót, wartość całego zadania i klasa drogi), oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy – na załączniku nr 7 do SWZ, b) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – wykaz osób na załączniku nr 8 do SWZ i powinien zawierać szczegółowe informacje i dane niezbędne do oceny warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w punkcie 4.4.2 SWZ tj.: – dla osoby wskazanej w punkcie 4.4.2 podpunkt 1) SWZ (Inżynier Rezydent) wpisać: imię i nazwisko, okres doświadczenia w miesiącach i latach, zajmowane stanowisko, w tym podać nazwę zadania (czy zadanie dotyczyło robót drogowych – budowy, przebudowy, rozbudowy, modernizacji lub odnowy dróg, podać klasę drogi), wartość całego zadania, zajmowane stanowisko na wykazanym zadaniu, ilość miesięcy pełnienia funkcji na wykazanym zadaniu i okres pełnienia funkcji na wykazanym zadaniu (data rozpoczęcia i zakończenia) oraz podać informację o podstawie do dysponowania tą osobą, – dla osoby wskazanej w punkcie 4.4.2 podpunkt 2) SWZ (Inspektor Nadzoru Inwestorskiego branży drogowej) wpisać: imię i nazwisko, nazwę, specjalność i zakres (czy bez ograniczeń) posiadanych uprawnień, okres doświadczenia w miesiącach i latach, zajmowane stanowisko, czy doświadczenie zostało zdobyte po uzyskaniu uprawnień w tym podać nazwę zadania (czy zadanie dotyczyło robót drogowych – budowy, przebudowy, rozbudowy, modernizacji lub odnowy dróg, podać klasę drogi), wartość całego zadania, zajmowane stanowisko na wykazanym zadaniu oraz podać informację o podstawie do dysponowania tą osobą, – dla osoby wskazanej w punkcie 4.4.2 podpunkt 3) SWZ (Inspektor Nadzoru Inwestorskiego branży mostowej) wpisać: imię i nazwisko, nazwę, specjalność i zakres (czy bez ograniczeń) posiadanych uprawnień, okres doświadczenia w miesiącach i latach, zajmowane stanowisko, czy doświadczenie zostało zdobyte po uzyskaniu uprawnień w tym podać nazwę zadania (czy zadanie dotyczyło robót mostowych - budowy, przebudowy lub remontu obiektu mostowego tj. :mostu, wiaduktu lub estakady), podać rozpiętości między osiami łożysk, zajmowane stanowisko na wykazanym zadaniu oraz podać informację o podstawie do dysponowania tą osobą, Ciąg dalszy w punkcie 2.1.4. Informacje ogólne.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi dotyczącej pełnienia nadzoru inwestorskiego dla inwestycji: „Pełnienie nadzoru inwestorskiego dla inwestycji: Budowa obwodnicy m. Namysłów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 451”, zgodnie z warunkami SWZ. 2. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi, kontrola rozliczeń finansowych zadania w branżach jak poniżej oraz wykonanie badań laboratoryjnych kontrolnych, zgodnie z załączonym wykazem badań. Wykonawca zobowiązany będzie powołać „Zespół nadzoru inwestorskiego”, w skład którego wejdą zapewnieni przez wykonawcę inspektorzy branżowi, w szczególności: a) Inspektor branży drogowej, b) Inspektor branży mostowej, c) Inspektor branży gazowej, d) Specjalista technolog, e) Obsługa laboratoryjna, f) Inspektor branży sanitarnej (kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej), g) Elektroenergetycznej, h) Telekomunikacyjnej, i) Specjalista ds. geodezyjnych j) Specjalista geotechnik k) Specjalista ds. rozliczeń. Koordynatorem obowiązków Umownych będzie Inżynier Rezydent Ponadto Wykonawca zobowiązuje się, w przypadku gdy skład „Zespołu Nadzoru Inwestorskiego” będzie niewystarczający dla kompleksowej realizacji usług, do zapewnienia i powołania innych niezbędnych branżystów w celu prawidłowej realizacji niniejszego zamówienia, w ramach wynagrodzenia zaoferowanego w ofercie. 3. Szczegółowy zakres zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarach robót stanowiących załączniki do specyfikacji warunków zamówienia.
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht