585382-2026 - Wettbewerb
Slowakei – Bauarbeiten – Cestný hraničný priechod Vyšné Nemecké, Osobná doprava – rozšírenie pracoviska
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Cestný hraničný priechod Vyšné Nemecké, Osobná doprava – rozšírenie pracoviska
Beschreibung: Predmetom zákazky je rozšírenie infraštruktúry a zvýšenie kapacity na slovenskej strane hraničného priechodu Vyšné Nemecké - Užhorod (ďalej len "HP Vyšné Nemecké") na slovensko-ukrajinskej hranici, a to rekonštrukciou jestvujúceho pracoviska osobná doprava vstup (vstup osobnej dopravy z Ukrajiny do SR) a výstup (výstup osobnej dopravy zo SR na Ukrajinu) na HP Vyšné Nemecké. Predmetnou úpravou pracoviska osobná doprava dôjde k rozšíreniu súčasného pracoviska na strane vstup a na strane výstup o nové jazdné pruhy a vybudovaniu príslušného prestrešenia priestoru, rozšíreniu pracoviska autobusovej dopravy vytvorením ďalšieho terminálu pre hraničnú kontrolu cestujúcich autobusovej dopravy, ako aj k vytvoreniu nového koridoru pre peších v oboch smeroch s kompletnou infraštruktúrou. Medzi areálom osobnej dopravy a nákladnej dopravy bude postavená nová budova pre odbavovanie cestujúcich autobusmi. Súčasťou rekonštrukcie bude aj doplnenie variabilného dopravného značenia na podporu riadenia premávky na hraničnom priechode a iné. V súvislosti s implementáciou systému EES budú zriadené nové vybavovacie boxy spĺňajúce požiadavky na zber biometrických údajov.
Interne Kennung: 537663
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45213150 Bau von Bürogebäuden, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45223300 Bau von Parkplätzen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45223200 Bauliche Anlagen, 45262620 Stützmauern, 45262520 Mauerarbeiten, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45342000 Errichtung von Zäunen, 45331220 Installation von Klimaanlagen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 45261410 Dachabdichtungs- und -dämmarbeiten, 45262100 Gerüstarbeiten, 45262400 Baustahlmontagearbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45233292 Installation von Sicherheitseinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Predmetom zákazky je rozšírenie infraštruktúry a zvýšenie kapacity na slovenskej strane hraničného priechodu Vyšné Nemecké - Užhorod (ďalej len "HP Vyšné Nemecké") na slovensko-ukrajinskej hranici, a to rekonštrukciou jestvujúceho pracoviska osobná doprava vstup (vstup osobnej dopravy z Ukrajiny do SR) a výstup (výstup osobnej dopravy zo SR na Ukrajinu) na HP Vyšné Nemecké. Predmetnou úpravou pracoviska osobná doprava dôjde k rozšíreniu súčasného pracoviska na strane vstup a na strane výstup o nové jazdné pruhy a vybudovaniu príslušného prestrešenia priestoru, rozšíreniu pracoviska autobusovej dopravy vytvorením ďalšieho terminálu pre hraničnú kontrolu cestujúcich autobusovej dopravy, ako aj k vytvoreniu nového koridoru pre peších v oboch smeroch s kompletnou infraštruktúrou. Medzi areálom osobnej dopravy a nákladnej dopravy bude postavená nová budova pre odbavovanie cestujúcich autobusmi. Súčasťou rekonštrukcie bude aj doplnenie variabilného dopravného značenia na podporu riadenia premávky na hraničnom priechode a iné. V súvislosti s implementáciou systému EES budú zriadené nové vybavovacie boxy spĺňajúce požiadavky na zber biometrických údajov. Stavebné objekty: • SO 01 Osobná doprava –zastrešenie • SO 02 Objekt HP pre peších • SO 03 Vybavovacie boxy • SO 04, 05 Rozšírenie cestných komunikácií Chodníky a spevnené plochy • SO 06 Parkovisko pre zamestnancov FS • SO 07 Oporné múry • SO 08 Cestná kanalizácia, odvodnenie • SO 09 Vodovodná prípojka • SO 10 Splašková kanalizácia - prípojka • SO 11 Dažďová kanalizácia - prípojka • SO 12a, SO 12b Verejné osvetlenie • SO 13a, SO 13b Rozšírenie kamerového systému • SO 14a, SO 14b Bezpečnostné systémy • SO 15a, SO 15b Štruktúrovaná kabeláž a optické dátové rozvody • SO 15.1 Vonkajšie informačné displeje • SO 16.1 Oplotenie • SO 16.2 Oplotenie parkovisko • SO 16.3 Oplotenie zadržané vozidlá • SO 17 Hygienické zariadenie pre cestujúcich • SO 18 Objekt HP pre autobusy • SO 20 Objekt náhradných zdrojov • SO 21 Pracovisko polície (ND) • SO 21.1 Pracovisko polície (ND) • SO 22 Zastrešenie – mobilný skener (ND) • SO 23 Kontrolná hala a hygienické zariadenie. Podrobný rozsah predmetu zákazky je uvedený v projektovej dokumentácii vypracovanej obchodnou spoločnosťou PROINST, spol. s r. o., IČO: 31653863, so sídlom Kukučínova 23, 040 01 Košice (ďalej len „projektová dokumentácia“) a vo výkaze výmer (ďalej len „výkaz výmer“), ktoré tvoria neoddeliteľné prílohy Súťažných podkladov.