2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tvättning, spolning och rengöring av utemiljöer samt klottersanering
Beschreibung: Avtalet avser Värnamo kommuns och Finnvedsbostäders behov av tvättning, spolning och rengöring av utemiljöer (så som t ex tak, lekplatser, skyltar, miljörum, platssättning) samt klottersanering. Förebyggande behandling (klotterskydd) på anläggningar och byggnader. Avrop kommer att ske löpande efter behov.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111126:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
585458-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden – Tvättning, spolning och rengöring av utemiljöer samt klottersanering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster