585467-2026 - Ergebnis
Rumänien – Werbedienste – Acord-cadru Lot I - Servicii de publicitate în presa scrisă și online Lot II – Servicii de informare și publicitate în faza implementării proiectelor derulate de Municipiul Arad
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru Lot I - Servicii de publicitate în presa scrisă și online Lot II – Servicii de informare și publicitate în faza implementării proiectelor derulate de Municipiul Arad
Beschreibung: Acord-cadru Lot I - Servicii de publicitate în presa scrisă și online Lot II – Servicii de informare și publicitate în faza implementării proiectelor derulate de Municipiul Arad, conform cerinţelor caietelor de sarcini. Valoarea estimata a acordului cadru este pentru Lot I Valoarea minimă a acordului cadru: 122.400 (fără TVA) Valoarea maximă a acordului cadru: 2.214.000 (fără TVA) Valoarea minimă a contractului subsecvent: 30.600 (fără TVA) Valoarea maximă a contractului subsecvent: 553.500 (fără TVA) . Pentru Lot II Valoarea minimă a acordului cadru: 204.563,28 (fără TVA) Valoarea maximă a acordului cadru: 2.998.995,00(fără TVA) Valoarea minimă a contractului subsecvent: 54.640,82 (fără TVA) Valoarea maximă a contractului subsecvent: 420.200,00 (fără TVA). Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare adresate in termenul prevazut la sectiunea I.3, respectiv cu 10 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor, în conformitate cu prev. art. 160 şi 161 din Legea 98/2016, cu modificările şi completările ulterioare, atunci când procedura este Licitație deschisă online, cu incheierea unui acord cadru pe patru ani. Frecventa de încheiere a contractelor subsecvente este de minim 1 contracte subsecvent pe an, in limita necesitatilor Autoritatii Contractante si a fondurilor bugetare aprobate
Interne Kennung: 3519925/47S
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79341000 Werbedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot I - Servicii de publicitate în presa scrisă și online
Beschreibung: LOT I Prin achiziționarea de servicii de publicitate se urmărește respectarea obligațiilor de publicitate prevăzute de lege în activitățile derulate de instituție, precum și necesitatea informării cetățenilor și agenților economici din Municipiul Arad cu privire la chestiuni de interes public (organizarea de consultări publice, informare cu privire la situații de urgență, infomare cu privire la reglementări locale, etc).
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Contractele subsecvente se pot prelungi conf. Atr. 165 din Hg 395/2016 pentru Lot I
Los: LOT-0002
Titel: Lot II – Servicii de informare și publicitate în faza implementării proiectelor derulate de Municipiul Arad
Beschreibung: LOT II Majoritatea proiectelor derulate de Municipiul Arad presupun și desfășurarea unei activități de informare și publicitate, activitate cu caracter permanent, ce se desfășoară pe întreaga perioadă de implementare a proiectelor. Creșterea notorietății acestora, conștientizarea publică referitoare la asigurarea finanțării, asigurarea vizibilității continue, mediatizarea derulării proiectelor și a rezultatelor acestora sunt doar câteva dintre obiectivele pe care administrația locală le urmărește în cadrul activității de informare și publicitate
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 22462000 Werbeschriften, 79342200 Reklamedienste, 92211000 Produktion von Rundfunksendungen, 92221000 Produktion von Fernsehsendungen