585471-2026 - Ergebnis
Rumänien – Laborreagenzien – ACHIZITIE REACTIVI DE LABORATOR 2025-2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACHIZITIE REACTIVI DE LABORATOR 2025-2027
Beschreibung: Încheiere acord cadru în vederea achiziționării de reactivi pentru Spitalul de Pneumoftiziologie Sibiu. Autoritatea contractanta intenționează să încheie un acord cadru de furnizare reactivi de laborator pentru o perioada de 24 luni, cu minim 1 si maxim 3 operatori economici, fără reluarea competiției (fara reofertare electronică) în SEAP, respectiv prin simpla comunicare pe mail a intenției de încheiere a unui nou contract subsecvent. Se va încheia 1 sau mai multe contracte subsecvente, primul pe cantitatea minimă din acordul cadru, următoarele contracte subsecvente pe diferenţa până la cantitatea maximă din acordul cadru, în funcţie de necesităţi. Cantitatile minime si maxime estimate solicitate pe durata acordului cadru precum si cele care vor face obiectul unui contract subsecvent sunt precizate in caietul de sarcini. În momentul de față nu pot fi cunoscute cu exactitate cantitățile pentru al doilea contract subsecvent. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 14 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari pana in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 5187
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pachet reactivi coagulare compatibili cu aparatul PENTRA 80XL
Beschreibung: Conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0003
Titel: Pachet reactivi electroforeza compatibili cu aparatul INTERLAB G26
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0004
Titel: Pachet reactivi biochimie compatibili cu aparatul de biochimie BA 400
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0005
Titel: Pachet reactivi imunologie compatibili cu aparatul MAGLUMI 800
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0006
Titel: Pachet reactivi compatibili cu aparatul Clinitek Status
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0007
Titel: Pachet reactivi compatibili cu aparatul Vitek 2 Compact
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0009
Titel: Pachet reactivi compatibili cu aparatul de urini FUS 3000 PLUS
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0010
Titel: Pachet reactivi coagulare compatibili cu aparatul ACL TOP 350 CTS
Interne Kennung: 8